Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont

Przegląd

Premiera 22 marca 2023 r.

Assassin’s Creed Valhalla: Pieśń chwały
Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Martín Túnica
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 72 strony
Format: 167×255
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-5717-0
Język oryginału: angielski
Seria: Assassin’s Creed Valhalla
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: przygodowy

Nieustraszeni wikingowie mierzą się ze swoim przeznaczeniem w prequelu bestsellerowej gry wideo Ubisoftu Assassin’s Creed® Valhalla.
Norwegia, połowa IX wieku n.e. Eivor, wikińska wojowniczka, jest świadkiem zniszczenia wioski przez przybyszów z sąsiedniego królestwa. Sama przypuszcza atak, siejąc zamęt i powodując rozlew krwi… Ale czy jej zwycięstwo okaże się błogosławieństwem czy raczej klątwą? Tak czy inaczej z pewnością stanie się częścią jej legendy. Gdzie indziej, na wschodzie, inny wiking, Sigurd, także wyrusza naprzeciw swojemu przeznaczeniu, w poszukiwaniu innej zdobyczy, wykutej z tyglowej stali…

Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Chiny, tom 1
Scenariusz: Minoji Kurata
Rysunki: Minoji Kurata
Przekład: Alex Hagemann
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 160 stron
Format: 148×210
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-281-5719-4
Język oryginału: japoński
Seria: Assassin’s Creed
Kategoria: manga
Tematyka: przygodowy
Pasjonująca manga na podstawie gry wideo Assassin’s Creed Chronicles: China firmy Ubisoft, przedstawiająca burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun.
Jest rok 1526. W Chinach panuje dynastia Ming. Kraj cieszy się dobrobytem i dostatkiem, ale kolejny cesarz przeprowadza wielkie polityczne czystki i cesarstwo zaczyna pogrążać się w chaosie. W rodzinne strony powraca z Europy ostatnia z bractwa chińskich asasynów – młoda dziewczyna Shao Jun, której wszyscy współbracia zostali wymordowani. Jej cel może być tylko jeden: zemsta!

Far Cry: Łzy Esperanzy
Scenariusz: Mathieu Mariolle
Rysunki: Afif Khaled, Salahdin Basti
Przekład: Nika Sztorc
Oprawa: twarda
Objętość: 88 stron
Format: 216×285
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-5718-7
Język oryginału: francuski
Seria: Far Cry
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: przygodowy

Trzymająca w napięciu opowieść będąca prequelem do gry FAR CRY 6. Juan Cortez jest nałogowym partyzantem. Od lat podróżuje po krajach nękanych wojnami i po strefach konfliktu, żeby służyć doświadczeniem i umiejętnościami temu, kto zaoferuje najwyższą stawkę. Tym razem los rzucił go do Santa Costa w Ameryce Południowej. Tu rywalizują o władzę i wpływy trzy obozy: junta wojskowa, którą niedawno założył Di Stefano, partia burżuazji na czele z córką zamordowanego byłego przywódcy i grupa rewolucjonistów zamierzających bronić praw robotników i rdzennej ludności.

 

Czarny Młot. Skulldigger i Kostek
Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Tonči Zonjić
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 168 stron
Format: 170×260
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-6617-2
Język oryginału: angielski
Seria: Czarny Młot
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Kolejna, tym razem bardzo mroczna i nawiązująca do stylistyki batmanowskiej, opowieść rozgrywająca się w świecie wyróżnionej Nagrodą Eisnera serii o Czarnym Młocie. W Spiral City szerzą się zbrodnia, korupcja i przemoc, na szczęście miasto nie pozostaje całkowicie bezbronne: czarne charaktery muszą się strzec niebezpiecznego mściciela – Skulldiggera. Kiedy mistrz zbrodni, Grimjim, ucieka z więzienia, nikt nie jest bezpieczny. Czy także tym razem Skulldigger i jego młody pomocnik uratują Spiral City? Może być trudno, gdy wejdzie im w drogę pewna policjantka…
Autorem scenariusza jest kanadyjski twórca Jeff Lemire („Łasuch”, „Opowieści z hrabstwa Essex”), a rysunki są dziełem chorwackiego grafika Tonciego Zonjica („The Immortal Iron Fist”, „Lobster Johnson”). Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach wydawnictwa Dark Horse Comics „Skulldigger and Skeleton Boy” #1–6.

Conan – Cienie nad Kush, tom 7
Scenariusz: Fred Van Lente
Rysunki: Brian Ching, Eduardo Francisco, Guiu Vilanova
Przekład: Dariusz Stańczyk
Oprawa: twarda
Objętość: 448 stron
Format: 170×260
Cena: 179,99
ISBN: 978-83-281-5764-4
Język oryginału: angielski
Seria: Conan
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Po śmierci pirackiej królowej Bêlit morze straciło dla Conana cały urok. Barbarzyńca zaszył się w Kush, w mieście cieni, gdzie wkrótce zostanie oskarżony o praktykowanie magii i będzie musiał walczyć o życie. Wyruszy też na niebezpieczną wyprawę po legendarny skarb, przemierzy śmiertelnie groźną pustynię, odwiedzi oazę krwi i tajemnicze miasto Xuthal… a każde z tych miejsc może przynieść mu zgubę. Czy Conan wyjdzie cało z tych przygód? Czy po śmierci ukochanej odnajdzie dla siebie nową drogę? Scenariusz tego tomu napisał Fred Van Lente („Marvel Zombies”), a rysunki stworzyli Brian Ching, Eduardo Francisco i Guiu Vilanova. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii „Conan The Avenger” #1–19.

Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 13
Scenariusz: Brian Michael Bendis, Mark Miller,
Jonathan Hickman, Nick Spencer
Rysunki: Mark Bagley, Sara Pichelli, David Lafuente,
Leinil Yu, Stephen Segovia i inni
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 608 stron
Format: 170×260
Cena: 229,99
ISBN: 978-83-281-5720-0
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie
Ostatni tom serii Ultimate Spider-Man. Ostateczne starcie Zielonego Goblina z Pająkiem! Zielony Goblin i Złowieszcza Szóstka wyruszają do Queens, żeby zabić Spider-Mana. Przypuszczają atak w najgorszym możliwym dla Pajączka momencie, gdy ten znalazł się między młotem a kowadłem podczas starcia Ultimate Avengers oraz New Ultimates. Czy po odniesieniu poważnej rany Peter Parker narazi swoje życie, by uratować ciocię May? Jego walka z Goblinem wstrząśnie podstawami wszechświata! Iron Man, Kapitan Ameryka i Nick Fury odbiorą bolesną lekcję. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Ultimate Comics Spider-Man #15, #150–160, Ultimate Comics Avengers vs. New Ultimates #1–6 oraz Ultimate Comics Fallout #1–6 ze scenariuszem Briana Michaela Bendisa, Marka Millera, Jonathana Hickmana, Nicka Spencera i z rysunkami między innymi Sary Pichelli i Marka Bagleya.

Marvel Fresh. Świt X – X-Men, tom 1
Scenariusz: Jonathan Hickman
Rysunki: Leinil Francis Yu, Russell Dauterman
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 240 stron
Format: 167×255
Cena: 79,99
ISBN: 978-83-281-5763-7
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Fresh
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy tom głównej serii o przygodach X-Men spod szyldu „Świt X”! Niezależne państwo na wyspie Krakoa rozkwitło, a mutanci odzyskali nadzieję na lepsze jutro. Dzięki własnej odwadze i niebywale zaawansowanej biotechnologii stali się poważnymi graczami na arenie międzynarodowej, ale im większe zyskują wpływy, tym potężniejszych mają przeciwników. Czy Cyclops, Jean Grey, Wolverine, Magneto i inni zdołają obronić swój nowy dom przed wrogami, którzy czyhają na nich na całej Ziemi… i poza nią? Scenariusz tego tomu napisał Jonathan Hickman – mistrz pełnych rozmachu, drobiazgowo zaplanowanych opowieści, znany z „Fantastycznej Czwórki” i sagi o Avengers zakończonej „Tajnymi wojnami”. Rysunki stworzyli Leinil Francis Yu („Avengers”) i Russell Dauterman („Potężna Thor”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „X-Men” #1–7 i „Giant-Size X-Men: Jean Grey & Emma Frost” #1. Uwaga: „Świt X – X-Men” to główna seria o przygodach mutantów z cyklu „Świt X”. Ukazujące się w nim komiksy kontynuują wątki z albumu „Ród X/Potęgi X”, w którym scenarzysta Jonathan Hickman otworzył zupełnie nowy rozdział w historii Marvelowskich mutantów. Pod szyldem „Świt X” wydawane są również historie poboczne, takie jak „Świt X – New Mutants”, które znakomicie uzupełniają fabułę serii głównej.

 

Marvel Fresh. Świt X – New Mutants
Scenariusz: Jonathan Hickman
Rysunki: Rod Reis
Przekład: Nika Sztorc
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 120 stron
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-5762-0
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Fresh
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Młodzi mutanci ruszają w kosmos. Chcą odszukać dawnego przyjaciela, a znajdują… same kłopoty! Z raju na wyspie Krakoa trafiają prosto do nieprzyjaznego Imperium Shi’ar, w którym trwa zaciekła rywalizacja o władzę na cesarskim dworze. Czy Magik, Sunspot, Wolfsbane i inni New Mutants wyjdą z niej cało? I jaką rolę odegrają w tej intrydze gwiezdni piraci ze Starjammers oraz ich tajemniczy ładunek? Scenariusz tego tomu napisał Jonathan Hickman – mistrz pełnych rozmachu, drobiazgowo zaplanowanych opowieści, znany z „Fantastycznej Czwórki” i sagi o Avengers zakończonej „Tajnymi wojnami”. Charakterystyczne rysunki stworzył Rod Reis („Doktor Strange”, „Tajne imperium”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „New Mutants” #1–2, #5 i #7.
Uwaga: tom „Świt X – New Mutants” należy do cyklu „Świt X”. Ukazujące się w nim komiksy kontynuują wątki z albumu „Ród X/Potęgi X”, w którym scenarzysta Jonathan Hickman otworzył zupełnie nowy rozdział w historii Marvelowskich mutantów. Polecamy również serię główną opowiadającą o przygodach X-Men, czyli „Świt X – X-Men”, która kontynuuje niektóre wątki z albumu „Świt X – New Mutants”.

Uniwersum DC.
Batman: Detective Comics – Nowe sąsiedztwo, tom 1
Scenariusz: Mariko Tamaki
Rysunki: Dan Mora
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 240 stron
Format: 167×255
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-5701-9
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy tom docenionego przez krytyków cyklu opowieści o Batmanie „Detective Comics” ukazującego się w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC.
W Gotham zachodzą poważne zmiany, a nowy burmistrz Christopher Nakano chce się pozbyć Batmana. Mroczny Rycerz opuszcza posiadłość Wayne’ów i Jaskinię Nietoperza – przenosi się do kamienicy w sercu miasta i buduje nowe mikrojaskinie w tunelach kanalizacyjnych Gotham, dzięki czemu jest bliżej ludzi, których przysiągł chronić. Spokojne miejskie życie zakłóca niespodziewane morderstwo. Tragiczne wydarzenie wbija się niczym sztylet w samo serce okolicy, którą Batman nazywa teraz swoim domem. Co gorsza – to właśnie Wayne jest głównym podejrzanym! Makabryczna śmierć Sary Worth sprawia, że jej bogaty i skłonny do przemocy ojciec nie cofnie się przed niczym. Roland Worth żąda, by Wayne zapłacił za swoje rzekome czyny, i pragnie zniszczyć Batmana, który ośmielił się stanąć mu na drodze. Wraz z nagłą falą przemocy na ulicach Gotham pojawia się nowy złoczyńca, czerpiący energię z rozlewu krwi… Nikt – nawet sam Batman – nie jest bezpieczny! Tom został stworzonych przez autorów jednej z historii zamieszczonej w albumie „Stan przyszłości: Batman” – scenarzystkę Mariko Tamaki („Supergirl: Jak być super”, „Harley Quinn: Piękna katastrofa”) oraz rysownika Dana Morę („Raz i na zawsze”, „Klaus”). W tym tomie znajdziecie również dodatkowe prace autorstwa Viktora Bogdanovica („Action Comics”, „The Silencer”), Claytona Henry’ego („Batman/Superman”), Johna Ridleya („I Am Batman”), Dustina Nguyena („Robin & Batman”) i wielu innych! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #1034–1039.

Uniwersum DC. Flash – Powrót Wally’ego Westa, tom 1
Scenariusz: Kevin Shinick, Jeremy Adams, Andy Lanning
Rysunki: Clayton Henry, Will Conrad, Brandon Peterson i inni
Przekład: Tomasz Kłoszewski/Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 280 stron
Format: 167×255
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-5702-6
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy tom nowej serii „Flash” w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Barry Allen i Wally West są najszybszymi ludźmi na świecie. Kiedy Wally nagle znika, a Barry zostaje pozbawiony superszybkich mocy, prowadzi to do niesamowitej podróży w czasie i przestrzeni. Od każdego ruchu bohaterów zależeć będzie nie tylko życie wszystkich sprinterów, ale także milionów niewinnych ludzi! Również w tym tomie Barry Allen będzie musiał znaleźć sposób na pokonanie jednego ze swoich najgroźniejszych wrogów, który wykorzystuje jedno z naukowych odkryć Barry’ego przeciwko niemu samemu!
W tomie zebrano pełne przygód, tajemnic i humoru historie „Sprawa pierścienia”, „W mgnieniu oka” oraz jeden z rozdziałów historii „Wieczna Zima”. Ich scenarzystami są między innymi Kevin Shinick i Jeremy Adams, a za rysunki odpowiadają: Clayton Henry, Will Conrad, Sami Basri, Marco Santucci, Brandon Peterson, David Lafuente i Kevin Maguire oraz wielu innych!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach serii „The Flash” #763-771 oraz „The Flash 2021 Annual” #1.

Czarodzieje i ich dzieje, tom 3
Scenariusz: Stefano Ambrosio, Maria Muzzolini, Matteo Venerus
Rysunki: Roberto Marini, Marco Palazzi,
Lorenzo Pastrovicchio, Alessandro Perina, Roberto Vian
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 400 stron
Format: 132×194
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-4999-1
Język oryginału: włoski
Seria: Czarodzieje i ich dzieje
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor

Trzeci tom serii o przygodach dzielnej drużyny Miki i Magowie. Wejdź do świata legend, mitów i przepowiedni, dzielnych bohaterów, wielkich przygód, dalekich wypraw, starożytnych artefaktów, magów, królów, wojowników, smoków… a także znakomitego humoru! Odkryj nowe przygody znanych disnejowskich bohaterów w świecie fantasy! W magicznych królestwach nastały czasy pokoju i wygląda na to, że drużyna Miki i Magowie nie będzie już miała nic do zrobienia. Ale to tylko pozory. Gdzieś na świecie ciągle pojawiają się nowe zagrożenia, czarodzieje muszą więc zachować czujność. Najpierw orkoperze zwracają się przeciwko swoim smoczym sojusznikom. Później okazuje się, że choć Fantomen został uwięziony, jego cień wciąż wisi nad królestwami. Wcześniej jednak poznajemy przygody Donalda z czasów, zanim wstąpił do drużyny i służył jeszcze na dworze swojego wujka, króla Sknerusa.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Legendary Collection Wizards of Mickey: 7. Le leggende perdute; 8. Lemuria; 9. Legacy oraz w magazynie „Topolino” nr 3124 (Mondimontagne).

Idefiks i Nieugięci. Rzymianie obejdą się smakiem! tom 2
Scenariusz: Hervé Benedetti, Michel Coulon,
Simon Lecocq, Nicolas Robin
Rysunki: Jean Bastide, Philippe Fenech
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 72 strony
Format: 216×216
Cena: 27,99
ISBN: 978-83-281-7001-8
Język oryginału: francuski
Seria: Idefiks i Nieugięci
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Jest 52 rok p.n.e. Cała Lutecja jest podbita przez Rzymian… Cała? Nie! Grupa nieugiętych zwierząt dowodzona przez Idefiksa nadal opiera się najeźdźcy!
Po pokonaniu galijskiego przywódcy Kamulogena przez generała Labienusa dzielny piesek Idefiks organizuje ruch oporu, żeby bronić galijskiego miasta przed rzymskim okupantem. Idefiks wraz ze swoją przyjaciółką Frygą, kocicą Przecherą i buldogiem Rygoriksem przychodzi z pomocą tym, którzy ponieśli konsekwencje rzymskiej okupacji… Na Teutatesa, tak im dadzą popalić, że Rzymianie zapomną od tego języka (łacińskiego) w gębach!
Nieugięci co rusz wpadają w nowe tarapaty, ściągając na swoje głowy gniew rzymskiego wodza Labienusa i jego pupilki kotki Monalizy. Lecz błyskotliwość i waleczność Idefiksa, patriotyczny zapał gołębia Astmatiksa, oddanie i wierność suczki Frygi, siła oraz wrażliwość buldoga Rygoriksa i spryt kotki Przechery sprawiają, że szczęście nie opuszcza piątki urwisów, pozwalając im wyjść cało z wszelkich kłopotów, w myśl zasady: „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Zaś nadgorliwość i zacietrzewienie ich rzymskich przeciwników, zarówno ludzi, jak i zwierząt, jeszcze bardziej potęgują zabawne sytuacje.
Album został narysowany przez Jeana Bastide’a („Ptyś i Bill”) i Philippe’a Fenecha („Kumpelki”), dwóch młodych, wielce utalentowanych autorów z powodzeniem trzymających poziom swoich mistrzów: René Goscinny’ego i Alberta Uderzo. Scenariusze stworzyli Hervé Benedetti, Michel Coulon, Simon Lecocq i Nicolas Robin. Drugi tom zawiera trzy historie, w których gościnnie występuje pisklę orła, złodziejaszek Larwiks oraz stado walecznych gołębi: „Jajko po rzymsku”, „Afera z obróżką” oraz „Posąg Labienusa”.

Klasyczne baśnie Disneya. Alicja w Krainie Czarów
Scenariusz: Francois Corteggiani, Silvia Dell’Amore
Rysunki: Sara Storino, Andrea Nicolucci
Przekład: Marteusz Lis
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 170×260
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-281-4996-0
Język oryginału: angielski
Seria: Klasyczne baśnie Disneya
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: przygodowy

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści Alicja w Krainie Czarów!
Pewnego słonecznego popołudnia Alicja przysłuchuje się dość nudnej lekcji historii. Nagle, ni stąd, ni zowąd, jej oczom ukazuje się biały królik w kamizelce! W pogoni za tym osobliwie wyglądającym stworzeniem Alicja trafia do Krainy Czarów – zdumiewającego świata pełnego przedziwnych stworzeń … i niesamowitych przygód. Komiks o potędze wyobraźni, nieposkromionej dziecięcej ciekawości i odwadze, która jest konieczna, żeby pewnie kroczyć przez świat i nie poddawać się w obliczu przeciwności.

 


Minecraft. Na pastwę mobów, tom 3
Scenariusz: Kristen Gudsnuk
Rysunki: Kristen Gudsnuk
Przekład: Anna Hikiert-Bereza
Oprawa: miękka
Objętość: 88 stron
Format: 170×260
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-281-5565-7
Język oryginału: angielski
Seria: Minecraft
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: przygodowy

Trzecia część przygód z serii „Minecraft. Na pastwę mobów” na podstawie popularnej gry komputerowej. Trójka nastolatków, Cahira, Orion i Atria, przemierza wraz ze swoim opiekunem Senanem bezdroża Świata Podstawowego, wyludnionego i zniszczonego przez wrogie moby. Za każdym wędrowcem ciągnie się mroczna i smutna przeszłość. Bliźniaki są sierotami, których rodzice permanentnie wylogowali się ze śmiertelnego serwera. Senan to wygnaniec, bo zamiast bronić osadników ściągnął na nich zombie, a na Atrii ciąży klątwa. Teraz powinna się jej jak najszybciej pozbyć. Inaczej nikt nigdy nie będzie bezpieczny w Świecie Podstawowym. Za dziewczyną bowiem jak cień podąża okrutny mob Wither niszczący wszystko, co spotka na swojej drodze. Przyjaciele nie mają wyjścia, muszą się z nim zmierzyć. Czeka ich walka nie tylko z tą trzygłową kreaturą, ale również z demonami przeszłości, które wciąż tkwią w ich sercach. Cena, którą przyjdzie im zapłacić będzie wysoka, ale nagroda zaskoczy wszystkich…

Fibi i Jednorożec – Przyjaźń kulą się toczy, tom 9
Scenariusz: Dana Simpson
Rysunki: Dana Simpson
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 176 stron
Format: 148×210
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-4990-8
Język oryginału: angielski
Seria: Komiksy są super!
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor

Dziewiąty tom pełnej mądrego humoru opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Towarzyszymy naszym bohaterkom podczas gier i zabaw, wspólnego komponowania piosenek i rywalizacji na portale informacyjne, a także w trakcie wizyty na obozie dla jednorożców. Kumplowanie się z magicznym stworzeniem bywa trudne, jednak czy to podczas odrabiania lekcji, czy darcia kotów ze znienawidzoną koleżanką Fibi i Marigold przypominają nam, że na prawdziwych przyjaciołach można polegać!
Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi i Jednorożcu, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This” i „Raine Dog”.

 

 

 

Tagi: Egmont