Top20 Nielsen BookScan Polska. Tydzień szósty 2023 roku

Top20 Nielsen BookScan Polska. Tydzień szósty 2023 roku

Przegląd

W szóstym tygodniu 2023 roku (4-11 lutego) zestawienie top20 Nielsen BookScan otwiera po raz drugi z rzędu „Bambi” w promocyjnej cenie okładkowej 5.90 zł opowiedziany przez Małgorzatę Strzałkowską i wydany przez Hachette w ramach Złotej Kolekcji Bajek. A na szóstym miejscu znajduje się inny tom z tej kolekcji „Królewna Śnieżka” opowiedziana przez tę samą autorkę, ale w cenie okładkowej 13.99 zł.

Na drugim i trzecim miejscu zestawienia ponownie znalazła się Weronika Marczak i jej dwa tomy z cyklu „Rodzina Monet”, tym razem po kolei, najpierw tom pierwszy „Skarb”, potem tom drugi „Królewna” część 1 i dodatkowo na miejscu 12. „Królewna” część druga. Odnotujmy mistrzów thillera: na miejscu czwartym Remigiusz Mróz z „Kabalistą” wydanym w lutym przez Filię oraz na miejscu piątym B.A. Paris z „Uwięzioną” wydaną w styczniu przez Albatrosa. Warto jeszcze zwrócić uwagę na Martę Łabędzką i jej trzy tytuły znajdujące się w tym tygodniu w top20 (miejsca 10,11,13).

Ogólnie od kilku tygodni w zestawieniach top20 Nielsen BookScan Polska królują tytuły z kategorii fiction, tak dla dorosłych, jak i młodych lub młodszych może dorosłych. Tytułów z kategorii non-fiction czy dla dzieci jak na lekarstwo.

W panelu BookScan zmierzyliśmy w szóstym tygodniu 2023 roku sprzedaż 834 tys. 329 egzemplarzy książek o wartości 20 mln 406 tys. zł, średnia cena detaliczna książki wyniosła 24 zł i 47 groszy.
Na liście top20 książki są uporządkowane według liczby sprzedanych egzemplarzy.
Renek Mendruń
Nielsen BookScan Polska

 

 

Kategorie: Bestsellery