Startuje dziewiąta edycja konkursu Piórko

Przegląd

Po raz kolejny Biedronka ogłosiła konkurs na książkę dla dzieci.

Konkurs ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych. Skierowany jest do debiutujących pisarzy i ilustratorów, których zadaniem jest stworzenie książki dla dzieci w wieku 4-10 lat. Zwycięzcy konkursu, czyli autor najlepszego tekstu oraz autor ilustracji do niego, otrzymają po 100 000 zł nagrody każdy. Książka ich autorstwa trafi do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy.

W zeszłorocznej akcji organizatorzy  otrzymali łącznie ponad 4300 prac w dwóch kategoriach. Zwycięska książka „Brerep!” miała premierę 14 listopada. W 2021 roku po raz pierwszy w historii sieci odbył się Tydzień Głośnego Czytania w Biedronce, podczas którego klienci w trakcie robienia zakupów mogli usłyszeć fragmenty nagrodzonej książki w interpretacji znanych i lubianych głosów: Beaty Tadli i Wiktora Zborowskiego

Termin nadsyłania zgłoszeń w kategorii tekst 5 kwietnia 2023 (pierwszy etap konkursu). Wyniki pierwszego etapu konkursu poznamy 26 maja br.

Wtedy rozpocznie się drugi etap konkursu: zgłoszenie prac w kategorii Ilustracje – zgłoszenia przyjmowane będą od 26 maja do 13 lipca br.

 

Regulamin Konkursu TUTAJ

Kategorie: Nagrody

O autorze