Otwarcie nowoczesnej Mediateki MeMo w Łodzi

Otwarcie nowoczesnej Mediateki MeMo w Łodzi

Przegląd

Łącząca funkcje biblioteki i multimedialnego centrum kultury Mediateka MeMo została otwarta w we wtorek w Łodzi. Dzięki inwestycji o wartości 36 mln zł, obejmującej m.in. dobudowanie przeszklonego dziedzińca, zabytkowa willa Meyera, zamieniła się w nowoczesny obiekt.

Mediateka MeMo łączy wiele funkcji – obok wypożyczania książek jak przystało na klasyczną bibliotekę, oferuje wiele innych możliwości – nakręcenia filmów na TikToka, organizacji sesji fotograficznej, posłuchania winyli, a nawet poderwania samolotu z lotniska na Lublinku – oczywiście w przestrzeni wirtualnej. Coś dla siebie znajdą tu także wielbiciele komiksów, planszówek i klocków konstrukcyjnych.

W pierwszych dniach funkcjonowania w MeMo odbędzie się szereg wydarzeń – od spotkań autorskich z Katarzyną Nosowską, Jackiem Ambrożewskim, Ireną Małysą i Anną Kańtoch, po koncerty, w których wystąpi Mikromusic, Ikarvs i Joanna Dyba. Będzie można też poznać sekrety promocji literatury w sieci na spotkaniu z twórczyniami kanałów książkowych i kulisy działalności Grupy Filmowej Darwin.

W sali muzycznej „Dysonans” główną atrakcją jest kolekcjonerski gramofon Oskar o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Został zaprojektowany przez Wojciecha Samołyka, twórcę marki Tentogra. W 2019 roku gramofon Oskar otrzymał tytuł Best Product, przyznawany przez magazyn High Fidelity. Oprócz tego w MeMo są dwa inne gramofony, a także instrumenty muzyczne, m.in. pianino.

W sali kinowej będą odbywać się spotkania dyskusyjnego klubu filmowego, maratony filmowe itp. Amatorzy gier mają do dyspozycji salę gamingową, a w niej m.in. symulator lotu.

 

źródło PAP

Kategorie: Biblioteki