Jean-Christophe Grangé, Dzień popiołów

Przegląd

Marginalny odłam chrześcijaństwa czy przerażająca sekta? Jakie tajemnice skrywa wspólnota anabaptystów? Grupa żyjąca w izolacji od świata , wedle pradawnych zwyczajów i wierząca w zabobony.

Komendant Pierre Niémans i porucznik Ivana Bogdanović z Centralnego Biura do Walki ze Zbrodniami zostali wysłani do Alzacji, żeby poprowadzić śledztwo w sprawie śmieci przywódcy religijnego. Mężczyzna zginął przygnieciony sklepieniem starej kaplicy. Pełnił funkcję biskupa Diecezji we wspólnocie anabaptystów żyjących z rolnictwa i prestiżowej winnicy. Policjantka Ivana infiltruje społeczność, udając wolontariuszkę podczas żniw.

Jak szokujące okażą się wyniki śledztwa prowadzonego w tej oazie niewinności i spokoju?

“Intrygująca i sprawnie poprowadzona fabuła, ostry suspens i niezapomniane przeżycia.”
“Le Point”

 

Jean-Christophe Grangé – urodzony 15 lipca 1961 roku w Boulogne-Billancourt dziennikarz, pisarz i scenarzysta. Jest jednym z niewielu francuskich autorów tworzących thrillery, którzy zdobyli popularność w Stanach Zjednoczonych (choć sam zaprzecza, by był tam szeroko znany). Po uzyskaniu tytułu magistra na francuskiej Sorbonie został publicystą. Mając 28 lat, zdobył międzynarodową sławę jako reporter, pracując zarówno dla tytułów francuskich, jak i zagranicznych, m.in. „Paris Match”, „Sunday Times” i „National Geographic”. Współpracował z różnymi agencjami prasowymi, a jego reportaże, znane w różnych zakątkach świata, stały się później istotnym źródłem inspiracji dla jego twórczości literackiej. Ma na swoim koncie łącznie 12 powieści, spośród których aż 4 zostały sfilmowane.

Kategorie: Literatura
Tagi: Sonia Draga