Rada Nadzorcza e-Kiosk SA powołała na kolejną, czteroletnią kadencję prezesa i wiceprezesa zarządu

Rada Nadzorcza e-Kiosk SA powołała na kolejną, czteroletnią kadencję prezesa  i wiceprezesa zarządu

Przegląd

Rada Nadzorcza e-Kiosk SA powołała na kolejną, czteroletnią kadencję prezesa zarządu Łukasza Pielę oraz Magdalenę Dulińską, wiceprezeskę zarządu.

Łukasz Piela jest prezesem e-Kiosk SA od sierpnia 2018 roku. Ze spółką związany od 11 lat. W latach 2013-2016 pełnił funkcję dyrektora handlowego. W tym czasie m.in. przejmował księgarnię cyfrową Nexto.pl, która zasiliła portfolio ofertowe e-Kiosk SA w październiku 2014 roku. Od stycznia 2017 roku był dyrektorem zarządzającym, a od listopada tego samego roku wiceprezesem zarządu.

Z kolei Magdalena Dulińska do zarządu e-Kiosk została powołana w 2018 roku. Wcześniej pracowała jako prawniczka m.in. Interia.pl i Bankier.pl (prezesem obu był Tomasz Jażdżyński). W tej drugiej była też członkiem zarządu i prokurentem. Pełniła funkcję członka rad nadzorczych spółek For Forcan, Pit.pl, Post-Tel i Postdata. Ponadto ma doświadczenie w pracy na rzecz podmiotów z branży technologii i mediów (TV Puls, Grupa Multimedialna) i sektora publicznego (centrala Narodowego Funduszu Zdrowia, centrala Zakładu Ubezpieczeń Społecznych).

W pierwszym kwartale br. e-Kiosk wypracował przychody na poziomie 3,2 mln zł., zysk netto wyniósł 996 tys. zł. Skorygowana EBITDA wyniosła 1,21 mln zł.

E-Kiosk SA jest dystrybutorem e-prasy w Polsce, skupiając zarówno katalog e-prasy, e-booków, jak i audiobooków. Rozwija też dystrybucję oprogramowania i świadczy usługi e-commerce dla wydawnictw. Do spółki należą brandy: eKiosk.pl, eGazety.pl, Nexto.pl oraz eContentLAB.pl.

 

 

 

źródło Press.pl

Kategorie: Rynek Polski