Przewodnik po Ziemi Świętej – książka Oficyny Wydawniczej VOCATIO

Przegląd

 Przewodnik po Ziemi Świętej to rezultat głębokiej erudycji połączonej ze starannością i prostotą wykładu. Stanowi bezcenną pomoc dla każdego, kto udaje się do Izraela, aby – jako pielgrzym czy turysta – poznawać jego przebogate dzieje.

 

Książka przedstawia bardzo szeroką panoramę: od pierwszych śladów obecności człowieka po pięknie zdobione pałace i domostwa mameluków. Tak rozległy horyzont obejmuje czasy sięgające epoki kamiennej po początki XVIII wieku.

Jerome Murphy–O’Connor z pietyzmem pokazuje, co dziś jeszcze można zobaczyć z dawnej świetności biblijnego i pobiblijnego Izraela, z pozostałości z okresu życia Jezusa i istnienia wczesnego Kościoła oraz zabytków religii i kultury islamu. Wiadomościom teoretycznym towarzyszą przydatne wskazówki praktyczne oraz mapy, szkice i rysunki. Mając do dyspozycji taką pomoc, sprawniej poruszamy się w gąszczu świadectw, jakie pozostawiła długa prehistoria i historia Ziemi  Świętej. Głębiej też przeżywamy fascynującą przygodę z przeszłością i teraźniejszością tego arcyciekawego rejonu świata.
Ks. prof. Waldemar Chrostowski
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Jerome Murphy–O’Connor (1935-2013) – dominikanin, profesor Nowego Testamentu i literatury międzytestamentalnej we Francuskiej Szkole Biblijnej i Archeologicznej w Jerozolimie. Uczestnik i kierownik prac wykopaliskowych na Bliskim Wschodzie i ceniony przewodnik podróży studyjnych po Ziemi Świętej.

Książkę można kupić na stronie internetowej Oficyny Wydawniczej VOCATIO:
https://vocatio.com.pl/pl/p/Przewodnik-po-Ziemi-Swietej/569

 

Kategorie: Sport i Turystyka
Tagi: Vocatio