Prawo a media społecznościowe, red. Ryszard Markiewicz
Przegląd
- Typ: Książka naukowa
- Marka: Wydawnictwo UJ
Prawo a media społecznościowe
Redakcja: Ryszard Markiewicz
Seria: PORTA IURIS
ISBN: 978-83-233-5092-7
Liczba stron: 368
Format: 15,8×23,5 cm
Rok wydania: 2022
Data premiery: 28.06.2022
Zbiorowe opracowanie problematyki prawnej związanej z funkcjonowaniem mediów społecznościowych uważam za bardzo cenną inicjatywę grupy Autorów, nad którymi opiekę naukową sprawował Pan Profesor Ryszard Markiewicz. […] W monografii podejmowane jest szerokie spektrum zagadnień prawnych dotyczących sieci społecznościowych. W zespole autorskim znaleźli się badacze prawa konstytucyjnego, praw człowieka, cywiliści, karniści. Sprawia to, że otrzymujemy dzieło kompleksowe, pozwalające całościowo spojrzeć na analizowane zjawisko.
dr hab. Wojciech Machała, Uniwersytet Warszawski
Niniejsza książka jest rezultatem dwuletnich badań prowadzonych przez doktorantów w ramach seminarium projektowego programu doktorskiego z zakresu nauk prawnych w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, który jest współtworzony we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UJ.
Z satysfakcją oddajemy w ręce czytelników rezultat pierwszej edycji seminarium projektowego, który został przygotowany pod kierownictwem naukowym pana prof. dr. hab. Ryszarda Markiewicza. Temat projektu – będący także tytułem niniejszego tomu – „Prawo a media społecznościowe” znakomicie oddaje ideę seminariów projektowych: podejmowania ważnych i aktualnych wyzwań dla nauk prawnych z perspektywy różnych ich specjalności z równoczesnym uwzględnieniem nieodzownego w uprawianiu nauki we współczesnym świecie komponentu interdyscyplinarnego. Jesteśmy więc przekonani, że publikacja ta spotka się z zainteresowaniem nie tylko prawników.
(fragment Słowa wstępnego)
PORTA IURIS
Seria wydawnicza programu doktorskiego z zakresu nauk prawnych Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UJ. Prace publikowane w serii są rezultatem badań prowadzonych przez doktorantów w ramach dwuletnich seminariów projektowych koordynowanych przez profesorów Wydziału Prawa i Administracji UJ. Nazwa serii nawiązuje do wejścia doktorantów w świat prawoznawczych badań naukowych jako pełnoprawnych naukowców.
www.wuj.pl