Mimo drożejącego papieru w Europie wzrasta sprzedaż książek

Mimo drożejącego papieru w Europie wzrasta sprzedaż książek

Przegląd

– Z zestawienia za zeszły rok wynika, że w Europie Zachodniej i Południowej po raz pierwszy od kilkunastu lat odnotowano wzrost sprzedaży książek. Średnia dla państw europejskich wynosi około 7,5 procent – mówi „Presserwisowi” Sonia Draga, prezeska Polskiej Izby Książki.

Dane zostały przedstawione przez Europejską Federację Wydawców, która w zeszły piątek spotkała się m.in. ze Stowarzyszeniem Wytwórców Papieru (CEPI) oraz organizacją Integraf skupiającą europejskich drukarzy. W spotkaniu online uczestniczyła również prezeska Polskiej Izby Książki – Sonia Draga.

(…)

– Należy się spodziewać, że wydawcy będą podejmować ostrożniejsze decyzje dotyczące wielkości nakładu poszczególnych tytułów. Od jakiegoś czasu, zwłaszcza na bardziej rozwiniętych rynkach, wydawcy drukowali więcej książek, bo chcieli wyeksponować dany tytuł w księgarniach, zapewniając sobie w ten sposób kampanię reklamową. W obecnej sytuacji to będzie możliwe wyłącznie w przypadku najbardziej rentownych tytułów – podkreśla Draga i dodaje, że obecny kryzys na rynku może zmienić również strukturę produkcji papieru.

 

czytaj więcej https://www.press.pl/tresc/71685,rosnie-sprzedaz-ksiazek_-choc-papier-drozeje/

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Sonia Draga