Dni Fantastyki 2022

Dni Fantastyki 2022

Przegląd

Wrocław zaprasza na XVIII Dni Fantastyki, które odbędą się w dniach 26-28 sierpnia br. Motywem przewodnim festiwalu będą Granice Magii.

Wydarzenie organizowane jest we Wrocławiu od 2004 roku, co czyni go najstarszym dolnośląskim festiwalem poświęconym szeroko pojętej fantastyce, ujętej zarówno w formie literackiej, filmowej, artystycznej, komiksowej czy związanej z grami.

Co roku Centrum Kultury „Zamek” staje się miejscem, w którym zbierają się zarówno fani, jak i twórcy fantastyki – od pisarzy zaczynając, a na reżyserach czy aktorach kończąc. Celem Dni Fantastyki jest przede wszystkim stworzenie środowiska sprzyjającego wyrażaniu siebie i swoich zainteresowań, rozwijaniu pasji czy poznawaniu ludzi, którzy je dzielą.

Każda edycja skupiona jest wokół starannie dobranego motywu przewodniego, który jest na tyle doprecyzowany, by wyznaczyć przebieg festiwalu, ułatwić stworzenie listy gości czy ustalenie tematów prelekcji i dyskusji, a zarazem na tyle ogólny, by niczego nie narzucać, ani w żaden sposób nie ograniczać. Pośród dotychczas ustalonych motywów znalazły się, chociażby: fantastyka grozy, historie alternatywne czy cyberpunk.

Motywem przewodnim XVIII Dni Fantastyki będą Granice Magii. Temat będzie łączył zarówno elementy słowiańskiego folkloru, mitów, baśni i legend, zahaczając o motywy magiczne w przyrodzie i realizm magiczny, a na fantastycznych postaciach czyniących magię kończąc.

Wraz z pandemiczną wersją Cyber DF-ów zrodził się pomysł na Podcast CyberDF, w którym Piotrek Bujak rozmawia z przeróżnymi gośćmi na ciekawe, około fantastyczne tematy. Dzięki tej serii dowiesz się skąd wynika fenomen Wiedźmina, czy poznasz najlepsze komiksy minionego roku. Ponadto zapraszamy do wysłuchania podcastu Pop-Tropy, w którym Szymon Makuch oraz Adam Flamma szukają odpowiedzi na pytania o wizje przyszłości, przy okazji gdybając nad wyglądem końca świata.

Program Festiwalu TUTAJ

 

 

Kategorie: Wydarzenia