Kulinarne nowości Wydawnictwa Buchmann

Przegląd

Zapraszamy na letnią kulinarną ucztę
z książkami Wydawnictwa Buchmann.

Nie tylko rosół i kurczak pieczony! Możliwości kulinarne, jakie daje wykorzystanie mięsa z kurczaka, są w zasadzie nieograniczone. Mięso drobiowe jest zdrowe
i smaczne, świetnie sprawdza się zarówno w sałatkach, jak i w zupach, z warzywami i owocami, z makaronem i ryżem, pieczone, grillowane i gotowane!

W dodatku kurczak jest obecny we wszystkich kuchniach świata, inspiracji można więc szukać pośród nieoczywistych i bardziej egzotycznych receptur. A to daje ogromne pole do kulinarnych popisów i gwarantuje naprawdę dużą różnorodność potraw, jakie możemy przygotować.Receptury można łączyć i modyfikować, odkrywając nowe smaki.

W książce znajdziecie kilkadziesiąt przepisów na potrawy mniej i bardziej tradycyjne, rodzime i pochodzące z dalekich zakątków świata. Łączy je to, że są łatwe w przygotowaniu, a do tego niezwykle smaczne.

Ponad 80 przepisów na wspaniałe nalewki! Na bazie spirytusu lub czystej wódki.
Z miodem lub wanilią, z dodatkiem imbiru, szafranu, gałki muszkatołowej, anyżu
i ziela angielskiego. Mają bezcenne właściwości prozdrowotne – dla duszy i ciała!

Kieliszeczek wypity dla zdrowia wzmacnia organizm, leczy niedomagania ciała, a zniechęconych podnosi na duchu. Nalewki przygotowuje się bez pośpiechu, ciesząc się urodą lata lub delektując późnym słońcem jesieni, wkładając w tę domową produkcję wiedzę, umiejętności i serce.Wytwarza się je z owoców, ziół
i takich surowców, jak pędy sosny czy orzechy,oraz z alkoholu.

Nalewki na bazie owoców mają więcej walorów smakowych, nalewki ziołowe pomagają na dolegliwości i choroby układu pokarmowego, oddechowego, krwionośnego, na bóle mięśni i stawów.

 

 

Kategorie: Hobby i Poradniki