Anna Gacek powraca z nowym podcastem „Sweet Teens”

Przegląd

Anna Gacek powraca z nowym podcastem „Sweet Teens”, czyli wszystko co najlepsze w popkulturze drugiej dekady XXI w.

Czym zaskakiwał świat kultury lat 2010 – 2019? W podcaście “Sweet Teens” usłyszymy o skandalach, kontrowersjach, przebojach i rekordach. Anna Gacek zabierze swoich słuchaczy w popkulturową podróż w czasie – od „Video Games” przez “Grę o tron” aż do „Narodzin Gwiazdy”. Podcastu od 21 czerwca można słuchać w aplikacji Audioteki.

Cykl “Sweet Teens”, kontynuacja “Sweet 00s”, opowiada o latach 2010 – 2019 w kulturze masowej. To dekada sławy i jej pragnienia. Nieważne kim jesteś i co robisz, ważne, że wszyscy o tobie wiedzą. Nie liczy się jakość dzieła, lecz jego twórca. Nowe narzędzia promocji, media społecznościowe, tworzą niejednoznacznych idoli, fascynujących miliony. O najważniejszych wydarzeniach popkultury w „Sweet Teens” mówi Anna Gacek, pisarka i dziennikarka, w piątej autorskiej serii podcastów, realizowanej we współpracy z Audioteką.

Najnowszy podcast to opowieści o wszystkich arcydziełach, sukcesach, porażkach, skandalach i grzechach popkultury drugiej dekady XXI wieku. Kim Kardashian rozbija internet, Miley liże młotek, Adele nagrywa najlepiej sprzedającą się płytę nowych czasów, Beyonce i Bowie wydają albumy – niespodzianki. Żegnamy geniuszy, Prince’a, McQueena i Jobsa. Annie przeprasza za oscarową sukienkę, mięsna kreacja Gagi przechodzi do historii, podobnie jak kapelusz Pharrella. To dekada „Gry o tron” i wszystkich twarzy Greya, melancholii Lany, błękitu Florence, geniuszu Kanye i robotów z Daft Punk. Taylor staje się cenioną artystką, Rihanna ikoną, Harry megagwiazdą, a Emily Ratajkowski „kobietą roku”. Z niezbędną dawką dystansu i – nieco złośliwego – humoru zapraszam do powrotu do tamtej dekady! – mówi Anna Gacek, autorka podcastu „Sweet Teens”.

Przeżyjmy to jeszcze raz!
Lata 2010 – 2019 to fascynujące wspomnienia i historie. Od 21 czerwca podcast „Sweet Teens” dostępny jest w aplikacji Audioteki. Pierwszego odcinka można odsłuchać za darmo, kolejne będą pojawiać się w każdy wtorek oraz piątek. Nowe odcinki w ciągu 48 godzin od publikacji będą dostępne bezpłatnie. Po tym czasie można będzie posłuchać ich w ramach abonamentu Audioteka Klub.

Zapraszamy do wspólnej podróży w czasie: SWEET TEENS

 

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: audioteka