Świętojańskie podróże po literaturze

Przegląd

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza w dniach 10-12 czerwca 2022 r. na  święto książki, jakiego w Kielcach jeszcze nie było, związane z postacią Jana Kochanowskiego, nawiązujące do katalońskich obchodów Sant Jordi.

Na ulicy Sienkiewicza bogatą ofertę zaprezentują wydawnictwa z całej Polski. Atrakcyjna lektura zagości w różnych miejscach w przestrzeni miejskiej, m.in. w przychodniach lekarskich, urzędach i sklepach. Przewidziano atrakcyjne konkursy dla szkół, przedszkoli i całych rodzin, a także działania aktywizujące seniorów. Kielczanie będą mieli szansę na spotkanie z pisarką Katarzyną Bondą, a także ze znanymi osobowościami telewizyjnymi: Jarosławem Gugałą i Filipem Łobodzińskim.

PROGRAM WYDARZEŃ:

Piątek, 1️0 czerwca

10.00 – Gra miejska „Zakochaj się w Kochanowskim” – współorganizowana ze studentami z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Trasa gry przebiegać będzie między filiami Biblioteki. 11.00 – Ile zakładek mierzy kielecka Sienkiewka? – przy pomniku Henryka Sienkiewicza rozpocznie się wspólne układanie zakładki przez przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

17.00 – Spotkanie z Jarosławem Gugałą w Poczytalni Na dVoRcu.

Sobota, 1️1 czerwca

11.00-17.00 Targi Książki przy ulicy Sienkiewicza.

11.00 – “Sjesta na czytanie”- na Placu Artystów w specjalnie przygotowanej strefie kielczanie będą mogli zrelaksować się w towarzystwie książek.

12.00 – Spotkanie z Filip Łobodziński w rozmowie z prof. Marzeną Marczewską.
Z repertuarem muzycznym, utworów tłumaczonych przez Filipa Łobodzińskiego wystąpi Agnieszka Majcher – Poczytalnia Na dVoRcu

17.00 – Spotkanie z Katarzyną Bonda – Poczytalnia Na dVoRcu

Niedziela, 1️2 czerwca

11.00-17.00 -Targi Książki przy ulicy Sienkiewicza
Wycieczka do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie – bezpłatna wycieczka dla seniorów, m.in. z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

 

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Kielce