Festiwal Fantastyki Pyrkon 2022

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2022

Przegląd

Pyrkon organizowany jest w Poznaniu przez Klub Fantastyki „Druga Era”. To festiwal dla miłośników szeroko pojmowanej fantastyki. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 17-19 czerwca 2022 w Poznaniu.

Pierwsza edycja Pyrkonu odbyła się w 2000 roku w szkole podstawowej na Dębcu. Początkowo był to niewielki konwent, jednak pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i od tego czasu Pyrkon nieustannie się rozwija, z roku na rok przyciągając coraz więcej fanów. Dziś jest on największym Festiwalem Fantastyki w Polsce i jednym z największych w Europie! W związku z rosnącą liczbą uczestników od 2010 roku odbywa się on na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W 2016 roku Pyrkon odwiedziło ponad 40 000 osób. W 2019 roku 120 000 osób wybrało Pyrkon, kupując łącznie 52 000 biletów.

Podczas festiwalu każdy miłośnik gier, filmów, komiksów czy literatury poczuje, że znalazł swój skrawek nieba. To 56 godzin nieprzerwanej zabawy, czasu spędzonego na prelekcjach wybranych z niemal tysiąca punktów programu, graniu w gry, oglądaniu wystaw i fantastycznych wiosek oraz spotkaniach z twórcami fantastyki z całego świata!

Na powierzchni ponad 14 000 m2, zaprezentuje swoją ofertę 280 wystawców, którzy oferują nie tylko gadżety ze znanych i mniej znanych uniwersów, ale też unikatowe, rękodzielnicze wyroby. Jednak przede wszystkim to Fantastyczne Miejsce Spotkań z magiczną atmosferą, którą możecie poczuć tylko tutaj i tylko przez trzy dni w roku!

Gośćmi Pyrkonu będą m.in. (zob. pełną listę gości TUTAJ):

W Strefie Dziecięcej – Sylwia Błach -pisarka i dziennikarka, autorka m.in. leksykonu Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory.

Marta Kisiel – pisarka i tłumaczka, autorka kilkunastu utworów, m.in. cykle “Dożywocie” oraz “Małe Licho”, jak również komedie kryminalne „Dywan z wkładką” oraz „Efekt pandy”. Jej powieści wielokrotnie nagradzano (Nagroda im. Janusza A. Zajdla, Nagroda Polskiej Sekcji IBBY, Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego, Książka Roku portalu lubimyczytac.pl .

Gościem tegorocznego Pyrkonu będzie także Michał „Baniak” Bańka – były pedagog szkolny, youtuber, mistrz gry.

 

śledź wydarzenie na facebook

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Pyrkon