Must Read – nowy imprint Wydawnictwa Media Rodzina

Must Read – nowy imprint Wydawnictwa Media Rodzina

Przegląd

Media Rodzina zaprezentowała swój nowy imprint Must Read – z literaturą young adult. Znajdą się w nim powieści obok których nie można przekść obojetnie.

Inicjały nazwy imprintu nawiązują do inicjałów macierzystego wydawnictwa – Media Rodzina, które zasłynęło z takich bestsellerowych serii dla młodzieży jak: Harry Potter, Igrzyska śmierci czy Osobliwy dom pani Peregrine.

Stale rosnąca liczba powieści młodzieżowych, a co za tym idzie dynamicznie powiększające się grono odbiorców, sprawiły, że podjęliśmy decyzję o zainicjowaniu imprintu Must Read. Must Read, z języka angielskiego, to książka, którą musisz przeczytać. Takie też będą powieści wydawane z logotypem Must Read – poruszające tematy ważne i aktualne dla młodzieży, a z drugiej strony pozwalające oderwać się od codzienności i zapewniające niezapomniane emocje. Założeniem imprintu Must Read jest, by każdy młody czytelnik znalazł tu coś dla siebie: miłośnik fantastyki, fan mocnych thrillerów, wielbiciel romansów czy pożeracz literatury obyczajowej.

Dewizą towarzyszącą nowemu wydawnictwu jest zdanie „Musisz, bo chcesz”. Jego rozwinięciem może być między innymi fraza: „Musisz, bo… chcesz mieć pewność, że nie wybierasz w ciemno”. Dlatego też, by ułatwić czytelnikom podejmowanie decyzji, na czwartej stronie okładek książek Must Read, przy logotypie, pojawią się ikonki określające charakter publikacji i motywy przewodnie każdej z nich.

Pierwsze tytuły, które ukażą się w imprincie Must Read to:

AS PIK – Faridah Àbíké-Íyímídé

Pierwsza premiera pod szyldem nowego wydawnictwa Must Read! Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego startu niż rozpoczęcie przygody z tak mocną i ważną książką!

O tym, jak bardzo Faridah Àbíké-Íyímídé zachwyciła zagranicznych wydawców swoją debiutancką powieścią, świadczy fakt, że mając zaledwie 21 lat podpisała kontrakt z amerykańskim wydawcą opiewający na siedmiocyfrową kwotę!

Faridah Àbíké-Íyímídé pisze o tym jak z pozoru bezpieczna przestrzeń, jaką powinna być szkoła, staje się miejscem prześladowań, szykan i wyścigu szczurów. Z kolei podziały klasowe, które wydawały się wspomnieniem dawnych czasów, w „Asie pik” nabierają nowego, niebezpiecznego znaczenia. Premiera 18 maja.

JAK PODEJŚĆ ROZPRUWACZA? – Kerri Maniscalco

STALKING JACK THE RIPPER Kerri Maniscalco – seria, która podbiła szturmem listy bestsellerów New York Timesa i amazon.com. Totalnie zaskakujący retelling frapującej historii Kuby Rozpruwacza. Chemia pomiędzy parą głównych bohaterów tej serii – Audrey i Thomasa – zaowocowała niejednym złamanym czytelniczym sercem i całą masą fanartu w Internecie.

Nieodkładalna historia o miłości i zbrodni, przyciąganiu i chemii, która z mieszkania angielskiego lorda prowadzi do sal sekcyjnych laboratorium i do ciemnych zaułków londyńskich ulic XIX wieku. Cudownie feministyczna, świeża, niepokorna. Od pierwszego rozdziału pokochasz Thomasa i Audrey Rose oraz ich zaczepne dialogi.

 

 

NIC WAM NIE JESTEM WINNA – Laura Steven

Nic wam nie jestem winnato feministyczna, świeża, inspirująca i śmieszna do bólu opowieść Laury Steven o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę, ale to naprawdę postanawia być sobą. Takie książki zmieniają świat.

Wstrząsająca historia o slut-shamingu, feminizmie i prawdziwej przyjaźni. Nieprawdopodobnie aktualna krytyka podwójnych standardów obowiązujących w XXI wieku, odnoszących się do kobiet, ubogich i społeczeństwa LGBTQ+, zaprezentowana w łamiący serca sposób.

Kolejnymi powieściami, które ukażą się nakładem Must Read będą:

 

RAYBEARER (ang. tytuł oryg.) – Jordan Ifueko

Nowy głos w literaturze fantasy YA: Jordan Ifueko, amerykańska autorki pochodzenia nigeryjskiego Jordan Ifueko. Jej RAYBEARER to świeża, odddziałująca na wyobraźnię i nieprzewidywalna książka, natychmiastowy bestseller New York Timesa nominowany do Andre Norton Award oraz Goodreads Choice Award for best Debut Novel and best Young Adult Fantasy & Science Fiction. Netflix realizuje serialową adaptację powieści, więc Alinę Starkov czeka poważna konkurencja!

 

THE GIRLS I’VE BEEN (ang. tytuł oryg.) – Tess Sharpe

Fanów talentu Millie Bobby Brown na pewno zainteresuje książka THE GIRLS I’VE BEEN Tess Sharpe, ekranizowana właśnie przez Netflixa. Millie Booby Brown, która jest producentką adaptacji, wcieli się w rolę genialnej oszustki Nory, która da rewelacyjny pokaz swoich umiejętności, gdy wraz z byłym chłopakiem i obecną dziewczyną wpakuje się w poważne tarapaty. Z książką będziecie mogli się zapoznać, zanim film wejdzie na ekrany – czyli we właściwej kolejności 😉

 

A MAGIC STEPPED IN POISON (ang. tytuł oryg.) – Judy I. Lin

Pierwsza część dylogii Book of Tea, która momentalnie wskoczyła na pierwsze miejsce bestsellerów „New York Timesa” i stała się konkurencją dla Elizabeth Lim! W tym azjatyckim świecie fantasy nie będziesz w stanie oderwać się od filiżanki aromatycznej herbaty, a każda kolejna intryga zszokuje Cię jeszcze bardziej. Polecamy każdemu, kto kocha poznawać nowe wierzenia i mitologie.

 

ALL THAT’S LEFT IN THE WORLD (ang. tytuł oryg.) – Eric J. Brown

Prawdopodobnie najbardziej pokrzepiająca dystopia YA z gatunku friends to lovers m/m romance, która uświadamia, jak ważne są nadzieja i człowieczeństwo w spustoszonym przez pandemię świecie. Jeżeli znacie twórczość Adama Silvery, to z pewnością nie rozczarujecie się debiutem Erika J. Browna!

 

SHE GEST THE GIRL oraz THE LUCKY LIST – Rachael Lippincott

Rachael Lippincott, uwielbiana pisarka znana w Polsce z dwóch bestsellerów „Trzy kroki od siebie” oraz „Teraz i na zawsze”, wraca z uroczą historią SHE GETS THE GIRL, napisanej wspólnie z żoną Alyson Derrick. Pod szyldem Must Read ukaże się również kolejna powieść Lippincott THE LUCKY LIST z gatunku slowburn f/f romance.

 

 

Kategorie: Rynek Polski, Wydarzenia