Faridah Àbíké-Íyímídé, As pik

Głośny debiut Faridah Àbíké-Íyímídé, w którym dwoje bohaterów, Devon i Chiamaka, walczy z anonimowym hejterem. Ekscytująca rozgrywka, zaskakujące zwroty akcji i społecznie ważkie tematy tworzą w tej książce wybuchową mieszankę. Mówi się, że As pik to połączenie Uciekaj! i serialu Plotkara.

 

ISBN:978-83-8008-955-6 / 9788380089556
Przekład: Miłosz Urban
Wydawca: Must Read
Format: 135 x 205 mm
Liczba stron: 480
Rodzaj oprawy: miękka

 

AS PIK – O KSIĄŻCE

 

Kiedy dwoje uczniów Prywatnej Akademii Niveus, Devon Richards i Chiamaka Adebayo, zostaje wybranych do elitarnego grona prefektów, wydaje się, że to wspaniały początek jeszcze lepszego roku. Taka funkcja nie tylko świetnie wygląda w podaniu o przyjęcie na studia. Daje też szansę na wystąpienie przed rekruterami i zapewnia wysoką pozycję w szkolnej hierarchii.

Krótko po nominacji ktoś zaczyna rozsyłać anonimowe wiadomości i ujawnia sekrety głównych bohaterów, podpisując się „As”. Życie Devona i Chiamaki wywraca się do góry nogami. Sytuacja w szkole staje się groźna dla nich samych i dla ich starannie zaplanowanej przyszłości.

To, co z początku wydawało się chorym dowcipem, szybko zmienia się w niebezpieczną grę, w której Devon i Chiamaka nie mają dobrych kart. Czy uda im się powstrzymać hejtera, zanim stawką stanie się ich życie?

Faridah Àbíké-Íyímídé to autorka książki „As pik”. Jej powieść błyskawicznie stała się bestsellerem The New York Times, a autorka zyskała dzięki niej międzynarodowy rozgłos. Sama Faridah niedawno ukończyła uniwersytet (studiowała literaturę angielską). Kiedy nie snuje mrocznych opowieści, można ją przyłapać na badaniu głębszych znaczeń oryginalnych filmów Disney Channel. Namiętnie pije herbatę i zbiera dziwne kubki.

 

Kategorie: Literatura