Merlin Group sprzedała 100 proc. udziałów spółek Merlin Commerce, Profit M i Magus

Merlin Group sprzedała 100 proc. udziałów spółek Merlin Commerce, Profit M i Magus

Przegląd

Merlin Group sprzedała 100 proc. udziałów spółek Merlin Commerce, Profit M i Magus, niepowiązanej z nią osobie prawnej – poinformowała Spółka w komunikacie giełdowym. Nie ujawniono kwoty transakcji, zaznaczono natomiast, że od drugiego kwartału Merlin Group w swoich sprawozdaniach finansowych nie będzie już uwzględniać danych sprzedanych spółek.

We wtorkowym komunikacie Merlin Group podkreśliła, że prowadzi obecnie niezbędne działania mające na celu zagwarantowanie sobie „prawa do korzystania ze znaku towarowego merlin.pl oraz wszelkich praw autorskich związanych z marką Merlin”. Równocześnie firma przeniosła swoją dotychczasową działalność handlową do spółki Merlin Buy (ma 100 proc. jej udziałów), założonej w marcu br. Kapitał zakładowy nowej spółki ma minimalną wymaganą prawem wartość 5 tys. zł.

W drugiej połowie marca br. po 13 proc. akcji Merlin Group przejęli dwaj znani inwestorzy giełdowi: January Ciszewski (ma 68 proc. walorów funduszu JR Holding ASI, inwestującego z firmy z wielu branż) oraz Artur Górski (w swoim portfelu inwestycyjnym ma m.in. Spark VC, Yellow Boson i One More Level). Równocześnie 25 proc. akcji Merlin Group kupił powiązany z Januarym Ciszewskim Berg Holding. Nie podano, ile nowi inwestorzy zapłacili za te walory, część przejęli w ramach transakcji na rynku giełdowym. – Moje zaangażowanie w Merlin Group nie jest przypadkowe, zgodnie z przewidywaniami wartość brutto polskiego rynku handlu e-commerce w 2026 roku powinna osiągnąć 162 mld zł. Jest to jedna z najbardziej perspektywicznych gałęzi rynku. – przekazał January Ciszewski w komunikacie prasowym.

Mamy ambitne plany i ciekawe pomysły, jesteśmy tu po to, aby odbudować markę Merlin – zadeklarował Artur Górski.

 

Czytaj więcej na: www.wirtualnemedia.pl

 

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Merlin Group