III Forum Pracuj w kulturze dla kadry menedżerskiej i HR instytucji kultury

III Forum Pracuj w kulturze  dla kadry menedżerskiej i HR instytucji kultury

Przegląd

Nowe trendy w zarządzaniu zasobami ludzkimi, profesjonalny proces rekrutacji oraz implementowanie sprawdzonych w biznesie dobrych praktyk HR w instytucjach kultury – to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone 19 maja 2022 roku podczas III Forum Pracuj w kulturze, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w siedzibie NOSPR w Katowicach. Tegoroczne Forum adresowane jest do dyrektorów, menedżerów instytucji kultury oraz pracowników działów kadr i HR.

– „Wspieranie profesjonalizacji instytucji kultury i działania sieciujące to ważny obszar aktywności Narodowego Centrum Kultury” – podkreśla prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK. – „Pod szyldem Kadry Kultury prowadzimy intensywny program szkoleń i webinariów podnoszących kompetencje ludzi kultury, w tym także w ramach naszych programów dotacyjnych. Dzielimy się też najlepszymi praktykami podczas cyklicznych przedsięwzięć: Ogólnopolskiej Giełdy Projektów oraz Zaproś nas do siebie! Praktycznego wsparcia dla poszukujących zatrudnienia w branży dostarcza prowadzony przez NCK portal pracujwkulturze.nck.pl. Zgromadziliśmy bardzo dużo doświadczeń i staramy się różnymi sposobami w efektywny sposób je spożytkować, przekazując innym podmiotom działającym w branży, organizując forum wymiany wiedzy i dyskusji ”.

Za nami już dwie edycje konferencji Pracuj w kulturze. Pierwsze Forum odbyło się we wrześniu 2020 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i skierowane była zarówno do osób zarządzających instytucjami, jak i do zainteresowanych pracą w kulturze. Druga edycja w czerwcu 2021 r. w Akademickim Centrum Kultury i mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie zgromadziła przede wszystkim studentów oraz absolwentów kierunków humanistycznych i artystycznych, poszukujących zatrudnienia w sektorze kultury.

Tym razem 19 maja 2022 roku uczestnicy spotkają się w wyjątkowej przestrzeni siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Program tegorocznego III Forum Pracuj w kulturze adresujemy do instytucji kultury z całej Polski, w tym szczególnie do kadry zarządzającej tymi instytucjami, menedżerów działów HR oraz pracowników działów kadr. Konferencja ma stać się dla nich inspiracją do doskonalenia procesów zarządzania zespołami ludzkimi, otwartości na wdrażanie zmian w tej dziedzinie oraz wykorzystywania wyspecjalizowanych narzędzi i usług HR w sektorze kultury.

Tematy przewodnie III Forum Pracuj w Kulturze to m. in.:
– wprowadzanie dobrych praktyk dla dyrektorów, osób zarządzających instytucjami oraz pracujących w działach kadr i Human Resources,
– zarządzanie zespołem,
– budowanie profesjonalnej marki instytucji jako pracodawcy,
– współpraca z innymi instytucjami oraz artystami,
– praktyczne przygotowanie do poszukiwania pracowników i przeprowadzania procesu rekrutacji.

W ramach konferencji planujemy wystąpienia ekspertów, prelegentów oraz osób zarządzających zasobami ludzkimi. Krótkie dwudziesto- i trzydziestominutowe wypowiedzi będą miały ciekawą formę wystąpień inspiracyjnych. Poszczególne moduły tematyczne zostaną przygotowane
w formie praktycznego „narzędziownika”, który posłuży odbiorcom jako pomoc do wprowadzenia zmian we własnych instytucjach. W pogłębieniu tematyki podejmowanej w wystąpieniach pierwszej części konferencji pomogą popołudniowe warsztaty. Nie zabraknie też networkingu, wymiany doświadczeń oraz rozmów w większych grupach.

Całość zakończy koncert w niezwykłej sali koncertowej NOSPR.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymaga wcześniejszej rejestracji. Bieżące informacje będziemy publikować w mediach społecznościowych NCK oraz NOSPR, a szczegółowy program wydarzenia oraz informacje o rejestracji na Forum pojawią się na przełomie marca i kwietnia na naszej stronie internetowej https://www.nck.pl/ oraz na portalu Pracuj w kulturze w specjalnej zakładce https://pracujwkulturze.nck.pl/forum/ .

III Forum Pracuj w Kulturze, siedziba NOSPR, Katowice, plac Wojciecha Kilara 1
19 maja 2022 r.

Narodowe Centrum Kultury (NCK) jest jedną z największych instytucji kultury w Polsce, o bardzo szerokim spektrum działania. Organizuje i współorganizuje krajowe i międzynarodowe wydarzenia: festiwale, koncerty, przeglądy, konferencje. Prowadzi działalność edukacyjną, badawczą, szkoleniową, wystawienniczą, m. in. zarządza galerią Kordegarda, gdzie wystawiane są prace czołowych polskich artystów. Angażuje się w upamiętnianie ważnych wydarzeń i ludzi kultury oraz popularyzację poprawnej polszczyzny. Działa na rzecz profesjonalizacji kadr kultury. Za pośrednictwem programów dotacyjnych i stypendialnych wspiera instytucje, organizacje  i twórców kultury. Wydaje książki, gry i płyty. Produkuje filmy (w tym pionierskie projekty w technologii wirtualnej rzeczywistości). Realizuje murale i podcasty poświęcone kulturze (www.audycjekulturalne.pl).
W 2021 r. NCK zostało uhonorowane przez ministrów kultury grupy V4 Międzynarodową Nagrodą Wyszehradzką. NCK jest też laureatem Złotego BohaterONa 2021 za popularyzowanie historii oraz najsilniejszą marką – liderem sektora kultury w medialnym rankingu Top Marka 2021.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach (NOSPR) to wiodąca polska instytucja kultury, której sercem jest zespół Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, jednej z najlepszych orkiestr w kraju. Orkiestra regularnie występuje z najważniejszymi artystami świata podczas gościnnych koncertów za granicą, a także w swojej siedzibie w Katowicach, gdzie posiada jedną z najlepszych pod względem akustycznym sal koncertowych świata. Jako jedyna instytucja w Polsce NOSPR należy do międzynarodowej organizacji ECHO, skupiającej 21 najbardziej prestiżowych sal koncertowych w Europie.

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: NCK