Apel PIK i SKP

Apel PIK i SKP

Przegląd

Drodzy Członkowie PIK i SKP,

w obliczu napaści na niepodległą Ukrainę przez Rosję Putina, w obliczu rozpętanej wojny, zagrażającej życiu milionów naszych Sąsiadów, do Polski przybywają i przybywać będą Ukrainki i Ukraińcy, w tym ludzie naszego środowiska. Będą potrzebowali pracy i wsparcia w szerszym zakresie. Jeśli nie dojdzie do zakończenia tej agresji na drodze dyplomatycznej – będą u nas na dłużej.

Na wzór innych organizacji przemysłów kreatywnych Polska Izba Książki oraz Stowarzyszenie Księgarzy Polskich pragną zebrać od Państwa informacje, kto mógłby zaoferować uchodźcom wojennym z Ukrainy- pracownikom naszej branży pracę w swojej firmie. Poniżej dane, jakich potrzebowalibyśmy od Państwa i które prosimy wysyłać na adres biuro@pik.org.pl

Dane będą przechowywane w biurze PIK-u według wszelkich wymogów poufności.

W księgarniach można zorganizować punkty informacyjne dla uchodźców na temat lokalnych urzędów, punktów informacyjnych o zatrudnieniu czy też kursów języka polskiego.

Podejmujemy współpracę z Ukraińskim Domem w Warszawie, z ukraińskim PEN-Clubem i organizacjami branżowymi a także z Ambasadą Ukrainy. Będziemy mogli umieszczać informacje o naszych ofertach i akcjach w komunikatorach informacyjnych tych organizacji i instytucji.

Bądźmy solidarni, przyjmijmy nasze koleżanki i naszych kolegów z Ukrainy z otwartym sercem i udzielmy pomocy w początkowym okresie adaptacji.

 

Sonia Draga                                               Zofia Szpojankowska

Prezes Polskiej Izby Książki                   Przewodnicząca Stowarzyszenia Księgarzy Polskich

 

Formularz

Nazwa firmy:

Siedziba firmy :

Miejsce zatrudnienia (jeśli inne niż adres firmy):

e-mail osoby kontaktowej:

Oferta pracy 1:

Rodzaj pracy/zajęcia:

Liczba osób:

Liczba godzin tygodniowo:

Na jaki okres:

Kategorie: Instytucje