TEN CZŁOWIEK – dzieło, jakiego dotąd w literaturze polskiej nie było – dostępne także w formie e-booka

Przegląd

Czasami czytając relacje ewangeliczne o życiu i działalności Jezusa Chrystusa, możemy czuć się nieco znużeni tym, iż tak wiele opisów u Mateusza, Marka i Łukasza się dubluje,  a także lekko sfrustrowani, że relacja Jana zupełnie nie pasuje do żadnej z poprzednich. Jak zatem je pogodzić? Czyż nie byłoby pięknie móc przeczytać jeden zwarty tekst, z którego usunięte byłyby wszystkie powtarzające się opisy, a tekst oryginalny byłby uporządkowany chronologicznie, niezależnie od tego, z której relacji ewangelicznej pochodzi? A gdyby nie było tych wszystkich podziałów na rozdziały i wiersze, lecz można by przeczytać całość jak pasjonującą powieść, czyż nie byłoby to jeszcze wspanialsze? A gdyby całość została zredagowana pięknym, współczesnym językiem bez archaizmów, to czy coś takiego byłoby w ogóle możliwe?

Książka TEN CZŁOWIEK spełnia wszystkie powyższe oczekiwania i daje jeszcze więcej – logiczny podział na poszczególne etapy życia, działalności i nauczania Jezusa Chrystusa. To dzieło, jakiego dotąd w literaturze polskiej nie było! Po jego przeczytaniu będziesz nie tylko znać całość relacji o Mistrzu z Nazaretu, ale również – w pełnym kontekście – doskonale zrozumiesz przesłanie, które On głosił, co jest podstawą prawidłowego  czytania Pisma świętego.

Pierwsze wydania prezentowanych pozycji dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Książka w postaci ebooka można kupić na stronie Oficyny Wydawniczej VOCATIO:
https://vocatio.com.pl/pl/p/Ten-Czlowiek-ebook/1289

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Vocatio