Mistrz górskich thrillerów powraca! “Wędrowiec” Luki D’Andrei wkrótce w księgarniach

Przegląd

Luca D’Andrea
“Wędrowiec”

Wydawnictwo W.A.B.
Tłumaczenie: Tomasz Kwiecień

Tajemnica skrywana
przez 20 lat powraca
i otwiera w Tyrolu Południowym bramy piekieł.

Nowy powieść mistrza górskich thrillerów!

PREMIERA 26 STYCZNIA

 

Hipnotyzująca sceneria włoskich Alp i małe miasto, w którym
kryje się wielkie piekło… „Wędrowiec”, czyli nowa powieść Luki D’Andrei – autora bestsellerowej „Istoty zła”, to intensywny thriller o przyciągającej sile,
która nie pozwala na odłożenie książki, dopóki razem z jej bohaterami
nie rozwikła się wszystkich sekretów.

Tony Carcano jest uznanym pisarzem, jednak jego codzienność jest raczej bezbarwna. Mieszka w Bolzano w tej samej dzielnicy, w której się urodził, a jego najlepszym przyjacielem jest stukilowy bernardyn. Nieoczekiwane wtargnięcie w jego życie Sibylle, niebezpiecznie fascynującej dwudziestolatki, która jeździ crossowym motocyklem i nosi nóż sprężynowy, diametralnie wszystko zmienia. Dziewczyna wręcza Tony’emu fotografię sprzed lat, na której on, młody i uśmiechnięty, stoi nad zwłokami kobiety. Choć mężczyzna próbował zapomnieć o przeszłości, teraz wraz z Sibylle rozpoczyna ponowne dochodzenie. Trop wiedzie ich na spotkanie z niewielką, zamkniętą wspólnotą górskiej miejscowości Kreuzwirt. Za zabójstwem Eriki kryje się niewyobrażalna tajemnica spleciona z kłamstw, przemocy, chciwości i szaleństwa. A kluczem do jej rozwiązania jest, jak się wydaje, pewien symbol – uśmiech kolibra.

„Wędrowiec” ma wszystko, czego można oczekiwać od thrillera pierwszej klasy! Filmowa narracja, niebezpieczna tajemnica sprzed lat, nieprzewidywalne zwroty akcji i zaskakujący bohaterowie. Luca D’Andrea kolejny raz udowadnia, że jak nikt inny potrafi wydobyć z włoskich gór ich najmroczniejsze oblicze.

W księgarniach od 26 stycznia 2022 roku

 

Luca D’Andrea (ur. 1979) – włoski pisarz. Urodził się i mieszka w Bolzano, gdzie pracuje jako nauczyciel. Autor trylogii fantasy dla młodzieży „Wunderkind”, a także scenariusza serialu obyczajowego „Mountain Heroes” o życiu ratowników górskich w Dolomitach oraz głośnych thrillerów „Istota zła” (W.A.B. 2016) i „Lissy” (W.A.B. 2018).

Kategorie: Literatura
Tagi: WAB