“Zderzacz” Joanny Łopusińskiej_Thriller, który wciąga i pochłania bez reszty

Przegląd

 

“Zderzacz”

Joanna Łopusińska

Wydawnictwo W.A.B.
Premiera 26 stycznia 2022

https://www.empik.com/zderzacz-lopusinska-joanna,p1287318523,ksiazka-p

“Zderzacz”

WSZYSTKO JEST LICZBĄ.
PRZYPADEK NIE ISTNIEJE.
I JEST NA TO WZÓR…

Oto pierwszy polski thriller naukowy z prawdziwego zdarzenia. Fani sensacji będą zachwyceni. Autorka nie ustępuje klasykom gatunku i wróżę tej powieści zagraniczną karierę. Są barwni bohaterowie i język, zwroty akcji, a nade wszystko wciągająca intryga. Zderzacz pyta o rolę przypadku w naszym życiu. Czy można go zaplanować?
A może to zdarzenie, którego przyczyn nie znamy? Poszukajcie odpowiedzi w tej niezwykłej książce. Na pewno ją znajdziecie.
VINCENT V. SEVERSKI

Zbrodnia w Wielkim Zderzaczu Hadronów – sercu największego ośrodka badań jądrowych na świecie – wstrząsa nie tylko Szwajcarią, ale i międzynarodowym środowiskiem naukowym. Dzień po przedstawieniu rezultatów poszukiwań bozonu Higgsa, tzw. boskiej cząstki – odkrycia, które ma stać się największą sensacją naukową XXI w. – ginie genialny fizyk polskiego pochodzenia, Noah Majewski. Reguła Przypadku, nad którą w sekrecie pracował, może na zawsze
zmienić znany nam świat.
W dodatku notes skrywający bezcenne matematyczne równanie zapada się pod ziemię. Ten, kto go znajdzie, może przejąć kontrolę nad życiem miliardów ludzi. Śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci Majewskiego i zaginięcia jego dziennika prowadzi charyzmatyczna
inspektor Danielle Hauser.
Kiedy siostra i przyjaciel Noaha znikają – rusza ich śladem.
Ale nie tylko ona…

 

Fragment:

Oparła dłonie o umywalkę, oddychając znowu szybko i płytko.
Co to było, do cholery?! Ze zdziwieniem stwierdziła, że jej paznokcie pobrzękują o krawędź umywalki. O co tu chodzi? Czy ten ktoś chciał ją zabić?! I kto to był?! Czemu ścigał właśnie ją?! Pytania wybuchały w jej głowie jedno po drugim, nie dając czasu na szukanie odpowiedzi.
Spojrzała w lustro. Nie poznała swojej twarzy. Zamiast niej miała pysk dzikiego zwierzęcia. Przemyła ją wodą, ale kiedy wytarła papierowym ręcznikiem, zwierzę nadal tam było.
Osunęła się na podłogę, oparła o ścianę.Sięgnęła po telefon, ale nie znalazła gow kieszeni.
– Scheisse, scheisse, scheisse! – zaklęła.

Joanna Łopusińska (ur. 1984) – krakowianka, z wykształcenia plastyczka i egiptolożka. Mieszka w Wielkiej Brytanii, pracuje jako konsultantka w galerii sztuki współczesnej w Oksfordzie. Laureatka Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO (2020). Autorka dobrze przyjętego debiutu Śmierć i Małgorzata. Jej druga powieść, Zderzacz, oparta jest na niepublikowanym odkryciu polskiego naukowca. Autorka spędziła w Szwajcarii i samym CERN-ie wiele tygodni, zbierając materiały do książki.

Kategorie: Literatura
Tagi: Grupa Foksal, WAB