Poruszające “Małe zbrodnie” – nowa powieść Magdaleny Majcher!

Przegląd


Magdalena Majcher

“Małe zbrodnie”

 

Nowa książka Magdaleny Majcher, jednej z najpopularniejszych autorek powieści obyczajowych!

 

Wstrząsająca powieść, w której Magdalena Majcher oddaje głos tym, których nikt nie chciał słuchać. Polecam!
Wojciech Chmielarz

 

PREMIERA 26 STYCZNIA

Czy zbrodnia ma płeć? W Polsce za dzieciobójstwo skazywane są tylko kobiety, choć bardzo często są to czyny dokonywane pod wpływem mężczyzn, teściowych, otoczenia… Magdalena Majcher zastanawia się nad tym w „Małych zbrodniach” – inspirowanej prawdziwą historią i poruszającej najczulsze struny powieści o dramacie, któremu można było zapobiec.

W małej miejscowości na Mazowszu policja znajduje szczątki noworodka. Wkrótce okazuje się, że poukrywanych dziecięcych szkieletów jest więcej. Lidia Gładoch, domniemana matka zmarłych dzieci, zapadła się pod ziemię. Ktoś wysłał donos na policję, ktoś widział powiększający się brzuch kobiety, ale kiedy policja zaczyna drążyć temat, nie udaje się ustalić żadnych konkretów. Wygląda na to, że nikt nie widział, nikt nie słyszał, co się działo w domu Gładochów.

Śledztwo prowadzi doświadczony prokurator, a sprawa błyskawicznie przyciąga uwagę dziennikarzy. O makabrycznym znalezisku we Wrotnowie mówi już cała Polska, choć lokalna społeczność nadal milczy.

Czy prokuratorowi uda się przełamać zmowę milczenia?
Czy prawda wyjdzie na jaw? I czy wina będzie wtedy wciąż tak oczywista?

Kiedy przypadkiem trafiłam na historię tej rodziny, moje serce zabiło szybciej.
Jestem pewna, że Was także skłoni do refleksji nad tym, jak łatwo przychodzi nam wydawanie surowych wyroków.
Magdalena Majcher

Magdalena Majcher sięgnęła do akt sądowych, aby odtworzyć historię kobiety, którą media i społeczeństwo przed laty okrzyknęły dzieciobójczynią. „Małe zbrodnie” to przejmująca powieść o codziennym dramacie, który doprowadził do tragedii, i o prawdziwym życiu, które nigdy nie jest czarno-białe.

„Małe zbrodnie” w księgarniach od 26 stycznia 2022 r.

Magdalena Majcher
– autorka poczytnych powieści obyczajowych z rozbudowanym tłem społecznym. Zaczęła pisać po urodzeniu drugiego dziecka, udowadniając sobie i innym, że macierzyństwo nie przeszkadza w samorealizacji i spełnianiu marzeń. Debiutowała w 2016 roku. Dotychczas wydała ponad dwadzieścia książek, między innymi opartą na prawdziwej historii „Mocną więź” (W.A.B. 2021), powieść o sile miłości matki „Obcą kobietę” (W.A.B. 2021), popularny cykl „Wszystkie pory uczuć” oraz wielopokoleniową „Sagę nadmorską” (Wydawnictwo Pascal). Nie wyobraża sobie życia bez pisania i podróżowania. Jest zakochana we wszystkim, co hiszpańskie: języku, kulturze, zabytkach, krajobrazach, klimacie, literaturze, serialach i reprezentacji piłkarskiej. Prywatnie jest spełnioną żoną i mamą dwóch synów.

Kategorie: Literatura
Tagi: WAB