“Królestwo dusz” pierwsza część porywającej trylogii YA Reny Barron. Drugi tom wkrótce!

Akcja powieści toczy się w fantastycznym, czarodziejskim świecie zbudowanym na bazie mitologii  i wierzeń Afryki Zachodniej: w Królestwie, nad którym góruje Wszechpotężna Świątynia, gdzie urzędują jasnowidze, i na plemiennych ziemiach, zamieszkałych przez plemiona o odrębnych językach i wierzeniach.

 

Urodzona w rodzinie potężnych szamanów, szesnastoletnia Arrah zupełnie nie radzi sobie z magią, nie potrafi wróżyć z kości, nie umie przywoływać duchów przodków. Ku rozczarowaniu jej okrutnej matki, nie potrafi rzucić nawet najprostszej klątwy. Pewnego razu Arrah odkrywa, że jej matka kradnie dzieci, aby z pomocą czarnej magii stworzyć drugą, lepszą córkę. Kobieta planuje, że nowe, demoniczne dziecko obudzi Króla Demonów, którego nienasycone pragnienie dusz zniszczyło już niejedno królestwo. Tym razem, jeśli Król Demonów wróci, zniszczy wszystko na swojej drodze. Zanim Arrah zdąży kogokolwiek ostrzec, jej matka więzi ją w klątwie milczenia. Aby powstrzymać matkę i demoniczną siostrę, której moc dorównuje nieśmiertelnym orishom, Arrah musi poświęcić resztę pozostałych lat życia. Każdy wykonany rytuał coraz bardziej zbliża ją do śmierci, ale dla Arrah najważniejsze jest, aby powstrzymać siostrę i Króla Demonów.

Magnetyczna i uzależniająca.

Dhonielle Clayton, bestsellerowa autorka New York Timesa

Arcydzieło. Od początku do końca. Tego magicznego debiutu nie można przegapić.

★ School Library Journal, wyróżniona recenzja

Nie mogłam się nasycić Królestwem dusz. Cudownie napisana, pełna mrocznej magii i niebezpieczeństw, to historia, od której nie można się oderwać. Bardzo polecam!

Kendare Blake, bestsellerowa autorka #1 New York Timesa, autorka serii Trzy korony

 

Zobacz trailer:

 

Pełna czarnej magii, walk na śmierć i życie i nagłych zwrotów akcji,
druga część porywającej trylogii YA Reny Barron.

Premiera: 14 lipca

 

Żniwiarz dusz

Rena Barron

Tłumaczenie: Zuzanna Byczek

Seria: KRÓLESTWO DUSZ
Tom: 2
Wiek: 14+
Premiera: 14 lipca
Kategoria: fantasy Young Adult
Tytuł oryginalny: Reaper of Souls
ISBN: 978-83-7686-996-4
Format: 145×215 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: ok. 420
Cena: 42,90 zł

Kategorie: Fantastyka