„Sztuka rysowania. Fantasy” – nowa książka z bestsellerowej serii!

Przegląd

„Sztuka rysowania. Fantasy”
Premiera: 20.10.2021
Wydawnictwo Publicat

 

 

Jeśli fascynują Cię mityczne i baśniowe stworzenia 🐉🐲🧝‍♀🧚🧜 – smoki, syreny, cyklopi, gobliny czy wróżki – i masz ochotę przelać swoją pasję na papier, sięgnij po ten poradnik. Jest polecany zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Krok po kroku uczy konstruowania figur, budowy bryły postaci, cieniowania, łączenia wzorów. Omawia przy tym ogólne zasady tworzenia ilustracji i podaje przydatne wskazówki.
Solidną bazę teoretyczną uzupełniania krótka wycieczka w świat rysunku cyfrowego.

 

 

Rysowanie mitycznych postaci to naprawdę świetna zabawa – na kolejnych stronach znajdują się podpowiedzi i opisy, jak to zrobić. Pozwolą one poznać metody rysowania fantastycznych stworów, dowiedzieć się, jak tworzyć sylwetki, zaczynając od prostych figur geometrycznych, a także na czym polegają rozmaite techniki cieniowania.
Główne wyzwanie przy tego rodzaju pracach polega nie na tym, by realistycznie przedstawić dany obiekt, lecz by powołać do życia figury z naszej wyobraźni. Choć w pierwszej chwili rysunki mogą się wydawać skomplikowane, dzięki szczegółowym instrukcjom krok po kroku, każdy poradzi sobie z nimi bez trudu!

 

Większość baśniowych stworów łączy w sobie elementy różnych zwierząt, a nawet zwierząt i ludzi. Na przykład smoki 🐉🐲 mogą składać się z części ciał węży, lwów, orłów, ryb i wielu innych zwierząt. Takie elementy łatwo narysować, posiłkując się fotografiami.
Podczas rysowania skrzydeł smoka można wykorzystać zdjęcia skrzydeł ptaków i nietoperzy 🦅🦇. Wzorowane na nich rysunki zwierząt z krainy fantasy wyglądają bardziej przekonująco. Nie musimy jednak niewolniczo odwzorowywać modelu. Smoki to stworzenia z baśni, realistyczna anatomia nie jest więc aż tak istotna.
Takie wskazówki i wiele innych znajdziesz w książce “Sztuka rysowania. Fantasy”

INFORMACJE PODSTAWOWE
Autor: autor zbiorowy
Wydawnictwo: Publicat
Cena okładkowa: 69.00
Seria: Sztuka rysowania
Kategoria: Poradniki
Format: 305x230mm
Liczba stron: 172
Okładka: Oprawa twarda
Premiera: 20.10.2021
EAN: 9788327126092
ISBN: 978-83-271-2609-2

Kategorie: Hobby i Poradniki