Rusza nabór do programu rezydencji dla tłumaczy w ramach literackiej koalicji miast

Startuje pierwszy program rezydencyjny dla tłumaczy i tłumaczek Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Na miesięczne pobyty zapraszamy do Krakowa już w czerwcu, termin zgłoszeń upływa 4 maja 2021.

Nabór skierowany jest do tłumaczy i tłumaczek literatury na język polski, mających na swoim koncie co najmniej jeden wydany drukiem przekład książkowy i pracujących aktualnie nad projektem przekładowym. Poza zakwaterowaniem i zwrotem kosztów przejazdu uczestniczki i uczestnicy otrzymają także wynagrodzenie wynoszące 2 tysiące złotych brutto.

Rezydencje mają na celu wsparcie tłumaczy i tłumaczek poprzez zapewnienie im dogodnych warunków, by przez 30 dni mogli poświęcić się pracy przekładowej. Ponadto podczas rezydencji uczestnicy i uczestniczki będą mogli liczyć na wsparcie zespołu Krakowa Miasta Literatury UNESCO w zakresie nawiązywania nowych środowiskowych i branżowych kontaktów.

Termin zgłoszeń: do 4 maja 2021 roku
Termin pobytu: 1-30 czerwca 2021 roku

W tym roku odbędą się dwie tury pobytów rezydencyjnych w ramach programu w czerwcu dla twórców przekładających na język polski, jesienią zaś dla tłumaczy z języka polskiego na inne języki.

 

szczegółowe informacje TUTAJ

Kategorie: Instytucje