Książka o Gabrielu Macielu, przyjacielu S. Dziwisza, wkrótce ponownie dostępna!

Przegląd


Franca Giansoldati
“Demon w Watykanie. Legioniści Chrystusa
i sprawa Maciela”

Dodruk: 2 grudnia
Wydawnictwo W.A.B.
Tłum. Anna Osmólska-Mętrak

Wstrząsający reportaż
o księdzu Gabrielu Macielu, współpracowniku Stanisława Dziwisza i bliskim przyjacielu Jana Pawła II, wkrótce ponownie dostępny!

Ta książka jest porażająca! Szok!

Jak to możliwe, że on się przez tyle lat bezpiecznie uchował?

Mocna i dająca do myślenia opowieść o tym, jak jeden człowiek może oszukać cały świat.

To tylko kilka reakcji polskich czytelników po lekturze „Demona w Watykanie”. Książka Franki Giansoldati po raz pierwszy ukazała się w Polsce w marcu 2018 roku. Nakład został wyczerpany, jednakże ze względu na ogromne zainteresowanie tematem ze strony czytelników, Wydawnictwo W.A.B. zdecydowało się przygotować dodruk pozycji „Demon w Watykanie. Legioniści Chrystusa i sprawa Maciela”. Będzie ona ponownie dostępna już 2 grudnia, a cały czas można zapoznać się z nią w formie e-booka oraz audiobooka.

W reportażu Franca Giansoldati, nagradzana włoska dziennikarska, opisała jedną z najmroczniejszych postaci współczesnego Kościoła – Marciala Maciela Degollado, założyciela zakonu Legionistów Chrystusa, księdza, który dopuścił się pedofilii, poligamii i licznych malwersacji, wykorzystując przy tym tysiące osób.

Zaliczano go do bardzo wpływowych ludzi w otoczeniu papieża Jana Pawła II. Z włoskim księdzem miał blisko współpracować także Stanisław Dziwisz. Dzięki Macielowi przez prawie pół wieku miliony dolarów płynęły z Meksyku do Watykanu. Stanisław Dziwisz miał dostawać pieniądze m.in. za wprowadzanie bogatych darczyńców Legionistów na papieskie msze w prywatnej kaplicy. Czy polski kardynał wiedział o przestępstwach Degollado? Czy znał demoniczne oblicze meksykańskiego księdza?

„Demon w Watykanie. Legioniści Chrystusa i sprawa Maciela” to historia największego skandalu w dziejach wyższej hierarchii kościelnej ostatnich paru stuleci.

Franca Giansoldati – nagradzana i rozpoznawalna włoska dziennikarka, pisarka
i felietonistka. Jeszcze jako studentka została współpracowniczką Gazzetta di Reggio, a następnie Resto del Carlino. Znana jest m.in. z wywiadu z Papieżem
z roku 2014. Jest także autorką książek o proroctwie Wojtyły, o Regnum Christi
i o ludobójstwie Ormian.

Kategorie: Literatura
Tagi: Grupa Foksal, WAB