Prawa do ekranizacji bestsellerowej serii sprzedane

Przegląd

Prawa do ekranizacji bestsellerowej serii „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka sprzedane. Kupiła je Naima Film, znana m.in. jako producent „Sali samobójców. Hejter” Jana Komasy. Za dystrybucję filmu odpowie gigant na polskim rynku filmowym – Monolith Films.

Jako Naima Film rozpoczęliśmy pracę nad trzema filmami fabularnymi, które powstaną na podstawie bestsellerowej serii książek Jakuba Szamałka, pod wspólnym tytułem Ukryta sieć. Zaczynamy oczywiście od pierwszego tomu serii – Cokolwiek wybierzesz. Jesteśmy bardzo podekscytowani, ale na razie nie możemy ujawnić szczegółów” – mówią Jerzy Kapuściński i Wojciech Kabarowski z Naima Film. Pewne jest, że dystrybutorem filmu został Monolith Films, dystrybuujący filmy produkowane m.in. przez największe amerykańskie studia filmowe, m.in. Sony Pictures, Warner Bros, Universal Pictures, Walt Disney Pictures.

„Ukryta sieć” to przebojowy cykl thrillerów autorstwa Jakuba Szamałka. Ich osią jest śledztwo charyzmatycznej dziennikarki Julity Wójcickiej. Fabuła trzech tomów osadzona jest w szaleńczo zmieniającym się świecie mediów i polityki, w którym najważniejsza jest liczba kliknięć, sensacyjny news i którym rządzą nowe technologie. Pierwsza i druga część trylogii szybko zdobyły uznanie czytelników. Powieści polecali między innymi Wojciech Chmielarz, Marcin Dorociński i Anna Dziewit-Meller. Finałowy tom ukaże się na rynku w połowie października.

Współautorem wszystkich scenariuszy będzie autor serii Jakub Szamałek.Trzeba mieć nadzieję, że Covid-19 nie pokrzyżuje tych planów.

Jakub Szamałek – scenarzysta studia CD Projekt RED (producent serii gier „Wiedźmin”). Autor trylogii kryminalnej o ateńskim detektywie Leocharesie. Zaliczony przez fundację Res Publica, Google i Financial Times do grona stu młodych liderów Europy Centralnej i Wschodniej. W 2018 roku opublikował pierwszą część trylogii „Ukryta sieć” o śledztwie Julity Wójcickiej („Cokolwiek wybierzesz”), rok później drugą („Kimkolwiek jesteś”). Finał serii – „Gdziekolwiek spojrzysz” – pojawi się w sprzedaży już 14 października.

 

Kategorie: Literatura, Wydarzenia