Podręcznik łowcy potworów. Pokonaj wady, lęki, pożądania!, Diego Goso 

Przegląd

Uwaga! Książka z efektami specjalnymi.

Wampiry, ogry, duchy, wilkołaki… Czy boisz się ich? Czy wiedziałbyś, jak się zachować, gdyby przyszło ci spędzić jedną noc w domu opanowanym przez potwory? Ta książka nie odpowiada na te pytania. Mówi o czymś zupełnie innym. Postaci, które wypełniają świat ciemności i horroru, rodzą się w zakamarkach naszej duszy, kiedy zamyka się ona na światło Bożej łaski. Wampir nie może znaleźć zaspokojenia i żywi się emocjami, ogr jest fałszywy i zazdrosny, duch znika, gdy tylko pojawia się konieczność działania… Czy jesteśmy gotowi stawić im czoła? Z Bożą pomocą wszystko jest możliwe.

Walka z potworami jest niczym innym jak walką o ocalenie naszej duszy. Podejmujemy ją z pomocą najbardziej niezwykłego uzbrojenia, jakie łowca potworów ma do dyspozycji: wiary w Jezusa i humoru. Wiara upewnia nas, że w tej walce nie jesteśmy sami i że żadna z tych zdeformowanych istot nie jest w stanie zniszczyć ludzkiego serca. Wszystkie one uciekają, gdy tylko poczują nadchodzącego Pana. Humor z kolei to zdolność śmiania się w twarz Złemu, który usiłuje tylko małpować Stwórcę, tworząc potwory, i śmiania się z siebie samego. Gdy popadniemy w ponuractwo i zamkniemy się w sobie, stworzymy żyzny teren, na którym nie będzie już miejsca na miłość Boga. Pozwolimy wtedy potworom przejąć kontrolę nad naszym życiem – podsumowuje autor.

Choć książka opowiada o poskramianiu duchów, nie jest „podręcznikiem dla egzorcystów”. Autor w humorystyczny sposób opowiada o potworach: tych prawdziwych (jak diabeł), ale i tych z baśni, bajek, ze świata  fantasy. Wszystkie te monstra odzwierciedlają emocje, pragnienia, lęki i wady, które rodzą się w człowieku.. Podręcznik uczy rozpoznawać potwory i pomaga wybrać najlepszy sposób walki z nimi; bo zawsze możemy wygrać – wystarczy naśladować najskuteczniejszego ghostbustera wszechczasów: Chrystusa.

W ostatnim rozdziale D. Goso wyposaża czytelnika w 10 sprawdzonych metod zwalczania potworów. Oto one:

  • Nigdy ich nie lekceważ
  • Nigdy ich nie przeceniaj
  • Poznaj siłę modlitwyNazywaj rzeczy po imieniu
  • Pracuj codziennie, bez pośpiechu
  • Nie poddawaj się w obliczu porażki
  • Pamiętaj, że w grupie raźniej
  • Codziennie zażyj tabletkę przeciw „dewocji”
  • Pielęgnuj wokół siebie piękne rzeczy
  • Zostań uprzejmym i zdecydowanym przewodnikiem.

Znajomość i praktykowanie tych kroków pomaga uporać się z potworami, które nosimy w sobie.

Każdy ma swoją własną ścieżkę i drogę do przebycia, co niezmiennie czyni ją nową i pełną nadziei. Zachowaj na zawsze zadziwienie, prostotę i autentyczność – podsumowuje autor

– Prawdziwym łowcą potworów stajesz się, łącząc odwagę ze zdrowym treningiem. Gdy znajdziesz się w potrzebie, ten podręcznik będzie w stanie przyjść ci z pomocą, aby przygotować najlepszą strategię przeciwko mrocznej istocie w danej chwili, ale sama książka pozostaje tylko książką i niczym więcej. Tym, co pozwala wygrać w walce z siłami ciemności, jest bezpośrednie doświadczenie w terenie.

Tylko dla odważnych czytelników z poczuciem humoru!

O AUTORZE
Diego Goso (ur. 1975 w Turynie) – odpowiada za Biuro Komunikacji Społecznej w diecezji Ventimiglia–Sanremo. Autor wielu książek, piszący o katolicyzmie z wyjątkowym dystansem i humorem, który – według niego – powinien być zaliczany do cnót katechizmu. Na stronie internetowej dondiego.me prowadzi dialog z czytelnikami na temat duchowości i religijności.

 

www.wdrodze.pl

 

Kategorie: Religia
Tagi: W drodze