Platon wyłącznym dystrybutorem Wydawnictwa Trefl

Platon wyłącznym dystrybutorem Wydawnictwa Trefl

Przegląd

Wydawnictwo Trefl debiutuje jako wydawca książek, których wyłącznym dystrybutorem na polskim rynku będzie Platon. Wydawnictwo to najnowsza ze spółek Grupy Trefl, drugiego największego producenta puzzli i gier planszowych na świecie.

Pierwsze książki w portfolio Wydawnictwa Trefl to kolekcja 18 książek oraz wielu gier i zabaw „Dobranoc, Trefliki na noc”, czyli o tym jak zmienić wieczór w dobrą zabawę. Jest to seria stworzona we współpracy ze specjalistką od snu i bazuje na metodzie, która krok po kroku układa cały wieczór w szereg pozytywnych czynności. Zmienia sprzątanie zabawek, kolację, kąpiel, mycie zębów czy zgaszenie światła w rozwijającą zabawę i pozwala dzieciom nabrać prawidłowych nawyków związanych ze snem.

Kolekcja „Dobranoc, Trefliki na noc” wspiera rodziców – podsuwając pomysły na uporządkowanie i uatrakcyjnienie wszystkich wieczornych czynności– mówi Marta Konior z Wydawnictwa Trefl. Znamy trudne wieczory z autopsji i chciałyśmy, by przedsenny czas przestał kojarzyć się z chaosem, nudą i nerwami, a stał się okazją do bycia razem „tu i teraz”, w atmosferze naprawdę świetnej zabawy. Planujemy intensywny rozwój kolekcji – kolejne książki już na wiosnę.

Wydawnictwo Trefl i Platon planują wspólną, szeroką dystrybucję całej serii wspartej reklamą telewizyjną.

Firma Platon współpracuje już z 20 wydawcami na zasadzie wyłącznej dystrybucji i systematycznie rozwija ten model – Ten rodzaj współpracy przyczynia się do ograniczenia wielu istotnych kosztów po stronie wydawcy, a co za tym idzie zwiększenia jego marży. Gwarantuje dynamiczny rozwój poprzez wspólne działania marketingowe i sprzedażowe oraz szeroki dostęp do tradycyjnych i nowoczesnych kanałów dystrybucji – podkreśla Paweł Filar, Prezes Platona. Wśród największych wydawców pracujących z Platonem na wyłączność są m.in.: W.A.B, Uroboros i Lipstic, Galeria Książki, Wojciech Sumliński Reporter oraz Osnova.

Platon zaprasza do współpracy na zasadach wyłączności innych wydawców.

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Platon