Marcin Meller przechodzi z Grupy Wydawniczej Foksal do Wirtualnej Polski

Przegląd

Marcin Meller pracował jako dyrektor wydawniczy od listopada 2016 roku. Od 15 listopada br. pełniącym jego obowiązki będzie Rafał Księżyk, dotychczasowy zastępca.
„To były fascynujące cztery lata, których efekty w księgarniach będę oglądał przez kilka kolejnych lat, kibicując im z całego serca i mych mocy promocyjnych. Swoją drogą nigdy bym wcześniej nie przypuszczał ile silnych wrażeń potrafi dostarczyć branża książkowa. Najważniejsze, że wydawnictwo jest w stabilnej sytuacji, a bardzo ciekawy plan wydawniczy na 2021 przygotowany w szczegółach. Będę tęsknić.” – komentuje Marcin Meller. W Wirtualnej Polsce obejmie funkcję redaktora naczelnego.

„Razem z Marcinem udało nam się stworzyć świetny zespół, odświeżyć markę wydawnictwa, pozyskać utalentowane autorki i autorów oraz wykreować bestsellerowe nazwiska. Dziękujemy Marcinowi za wszystko, co zrobił dla wydawnictwa i całego rynku książki, cieszymy się, że jego praca została zauważona i doceniona przez takiego gracza medialnego, jakim jest Wirtualna Polska. ” – dodaje Krzysztof Leśniewski, prezes Grupy Wydawniczej Foksal.

Grupa Wydawnicza Foksal to jeden z największych wydawców na polskim rynku. W portfolio skupia renomowane oficyny wydawnicze obecne na rynku od ponad 20 lat: W.A.B., Buchmann oraz Wilgę, a także nowe brandy: Fox Games, Lipstick Books i Uroboros. Grupa Wydawnicza Foksal jest częścią Grupy Empik.

W ciągu ostatnich lat nakładem Grupy Wydawniczej Foksal ukazały się takie bestsellery jak „Pacjentka” Alexa Michaelidesa, „Kwestia ceny” Zygmunta Miłoszewskiego, „Statystycznie rzecz biorąc” Janiny Bąk, „#SEXEDPL” Anji Rubik, „Normalni ludzie” Sally Rooney czy „Emigracja” Malcolma xD. Grupa Wydawnicza Foksal wydaje książki m.in. Michela Houellebecqa, Katarzyny Bereniki Miszczuk, Zyty Rudzkiej, Jakuba Szamałka, Jacka Galińskiego i Igora Brejdyganta.

 

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Grupa Foksal, WAB