„Książki. Magazyn do czytania” z Joanną Bator na okładce w sprzedaży od 20 października br.
Przegląd
- Typ: Prasa
Czy nasza cywilizacja właśnie się kończy? Dlaczego laureat tegorocznej Nagrody Nike Radek Rak nie czyta Heideggera? Jaki jest przepis na idealną książkę dla dzieci? Odpowiedzi na te pytania pojawią się w wywiadach, esejach, recenzjach i opisach premier książkowych dostępnych w nowym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania”. Numer ukaże się w punktach sprzedaży prasy we wtorek, 20 października br. i będzie dostępny z bezpłatną wysyłką na stronie Prenumerata24.pl.
Tematem przewodnim październikowych „Książek. Magazynu do czytania” są korzenie – prawdziwe i wymyślone, pożądane, niechciane, osobne, wspólne, idealizowane i wyparte. Ich znaczenie mocno podkreśla bohaterka okładki – Joanna Bator, która w rozmowie z Natalią Szostak i Juliuszem Kurkiewiczem opowiada o własnej genealogii, będącej punktem wyjścia do jej nowej powieści „Gorzko, gorzko” (premiera 25 listopada br.). Prócz tego pisarka prezentuje czytelnikom „Książek” premierowe opowiadanie „Ucieczka niedźwiedzicy”. Temat korzeni porusza również Katarzyna Wężyk, która – odwołując się do książek „Ludowa historia Polski” Adama Leszczyńskiego i „Bękarty pańszczyzny” Michała Rauszera – opowiada o hańbie polskiego niewolnictwa.
W najnowszym numerze dwumiesięcznika będzie można przeczytać także m.in. tekst Ryszarda Koziołka o tym, co dziś możemy wyczytać z obchodzącego właśnie 40. rocznicę wydania „Imienia róży” Umberta Eco, rozważania Katarzyny Boni o zbliżającym się końcu naszej cywilizacji i Marcina Wichy o podejrzanej pandemicznej potrzebie odcięcia się Polaków od złej cywilizacji, by żyć zgodnie z naturą . W „Książkach. Magazynie do czytania” czytelnicy znajdą też artykuł Adriany Rozwadowskiej o realnym socjalizmie w Dolinie Krzemowej, wywiad Wojciecha Orlińskiego z autorem bestsellerowych powieści kryminalnych Jo Nesbø oraz rozmowę Michała Nogasia z laureatem tegorocznej Nagrody Literackiej Nike Radkiem Rakiem.
Wydane w październiku „Książki. Magazyn do czytania” przedstawią również recenzje najgłośniejszych literackich nowości, przegląd m.in. najlepszych kryminałów tej jesieni oraz rozwiązanie konkursu „Gazety Wyborczej” i platformy Netflix na najlepsze, nowe zakończenie „W głębi lasu” – bestsellerowej powieści Harlana Cobena i opartego na niej serialu. W wydaniu nie zabraknie również poleceń nowości dla dzieci i młodzieży w stałym dodatku dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajdzie się także obszerna rozmowa z Aleksandrą i Danielem Mizielińskimi, autorami międzynarodowych bestsellerów dla dzieci, w tym „Map”, które osiągnęły na świecie nakład 3 mln egzemplarzy.
Wydanie 5/2020 „Książek. Magazynu do czytania” wraz ze stałym dodatkiem „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” liczy aż 134 strony. W punktach sprzedaży prasy numer będzie dostępny od 20 października br., w cenie 15,99 zł, a na stronie Prenumerata24.pl można zamówić go z bezpłatną dostawą do domu. Wydanie będzie mieć też wersję cyfrową dostępną na Publio.pl oraz w serwisie Wyborcza.pl/książki.
Magazyn można zamówić w ramach rocznej prenumeraty w wyjątkowej cenie 59,95 zł – szczegóły oferty znajdują się tutaj.
Numer wspiera promocja w prasie, radiu, internecie, a także autopromocja. Działania przygotował zespół marketingu „Gazety Wyborczej”.
Więcej informacji o działalności „Książek. Magazynu do czytania” znaleźć można na popularnych profilach dwumiesięcznika: na Facebooku , Instagramie oraz w cotygodniowym, popularnym Booksletterze (Wyborcza.pl/newslettery). Co więcej, w ramach współpracy magazynu z „Gazetą Wyborczą” oraz Audioteką co wtorek powstają prowadzone przez Michała Nogasia audycje literackie w „Radiu Książki”, w którego archiwum jest już ponad 120 rozmów. Słuchać ich można na stronie: Wyborcza.pl/książki.