Ruszyła II edycja Gdańskiego Funduszu Wydawniczego

Ruszyła II edycja Gdańskiego Funduszu Wydawniczego

Przegląd

Ponad 250 tys. zł przeznaczą władze Gdańska na II edycję Gdańskiego Funduszu Wydawniczego. To specjalny, powstały w kwietniu, program wsparcia lokalnych księgarń i wydawnictw znajdujących się w kryzysie w związku z epidemią koronawirusa.

W drugiej edycji GFW wydawcy i księgarze mają czas na dostarczenie dokumentów do 30 października br.

Podstawowym kryterium oceny w procedurze konkursowej jest prowadzenie działalności i odprowadzanie podatków na terenie Gdańska.

W ramach GFW zakupione zostaną wartościowe książki poświęcone Gdańskowi i regionowi Pomorza, z zakresu literatury pięknej, w tym pozycje dla dzieci i młodzieży, poezji, reportażu oraz nauk humanistycznych i społecznych, a także wydawnictw muzycznych. Zostaną one przeznaczone na nagrody w konkursach organizowanych lub współorganizowanych przez miasto oraz jako rzeczowe wsparcie tzw. Wielkiego Maratonu Czytelniczego – ogólnopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży oraz filii bibliotecznych i filii bibliotek szkolnych.

W pierwszej edycji Gdańskiego Funduszu Wydawniczego, zakończonej na początku sierpnia, z tej formy pomocy finansowej skorzystały 22 firmy. Za niespełna 3,4 tys. egzemplarzy książek władze Gdańska zapłaciły ponad 147 tys. zł.

 

źródło: portalsamorządowy

Kategorie: Instytucje
Tagi: Gdańsk