Nowości wrześniowe – książki_dla dzieci i młodzieży HarperCollins Polska

Rok szkolny już się rozpoczął. Przedszkolaków i młodzież szkolną czeka wiele wyzwań, kibicujemy za powodzeniem ich.

By umilić czas wolny polecamy nasze lektury.

Najmłodszym:

   

  • nową podserię – w cyklu Akademia Mądrego Dziecka – „Kolorowy świat”. To książeczki pełne niespodzianek. Dzieci poznają wiele nowych słów, a zabawa ruchomymi obrazkami poprawi spostrzegawczość i sprawność manualną.
  • krótkie opowiastki o Basi i Franku w kartonowych książkach – Basia, Franek i jedzenie oraz Basia, Franek i zasypianie

  

Dla ciut starszych czytelników:

   

  • „Kociołek opowieści. Poczytaj ze mną” – siedem niezwykłych opowieści napisanych przez najlepszych polskich pisarzy (Zofia Stanecka, Jarosław Górski, Ewa Nowak, Joanna Olech, Emilia Kiereś, Zuzanna Orlińska, Agnieszka Frączek) i zilustrowanych przez wybitnych artystów. Wprowadzają dzieci w świat gatunków literackich: reportażu, baśni, bajki, eposu, kryminału, opowiadania i fantasy. Duże litery zachęcają do samodzielnego czytania.
  • nowości w serii „Akceptuję, co czuję” – „Bracia i siostry” i „Prawa dziecka”. Książki opracowane przez Isabelle Filliozat, psychoterapeutkę i guru pozytywnego rodzicielstwa we Francji, autorkę bestsellerów takich jak „W sercu emocji dziecka” i „Próbowałam już wszystkiego”.
    Nowości w cyklu to proste, ciekawe zadania i zagadnienia pomagające dzieciom zmierzyć się ze swoimi lękami, oswajające emocje i wzmacniające pewność siebie. Tym razem przybliżające dobre stosunki z rodzeństwem i prawa jakie przysługują dzieciom, zapewniające ich bezpieczeństwo, wolność, zaufanie i szacunek. W obu pozycjach jest również poradnik dla rodziców.

i inne.