Tosia i Julek idą do przedszkola – nowa książka Magdaleny Boćko-Mysiorskiej

Przegląd

Już 26 sierpnia do serii kartonowych książek dla maluszków (Nie) tacy sami dołączy trzeci tomik pt. „Tosia i Julek idą do przedszkola”.

Tym razem będziemy towarzyszyć bliźniętom, Tosi i Julkowi, podczas pierwszych dni w przedszkolu. To duże przeżycie zarówno dla dzieci, jak i rodziców, którym w głowie buzuje mnóstwo pytań i wątpliwości… Czy dziecko ma zapewnioną odpowiednią opiekę? Czy czuje się bezpiecznie? Czy dobrze sobie radzi w sytuacjach konfliktowych? Czy chętnie bawi się z innymi dziećmi i jak się czuje z dorosłymi, którzy spędzają z nim czas?

Magdalena Boćko-Mysiorska, świetna polska pedagożka, terapeutka, trenerka i blogerka, promotorka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy stworzyła książki – i dla dzieci, i dla rodziców – jakich do tej pory nie było na polskim rynku. Jak mówi sama autorka:
Kiedy otaczamy dzieci zrozumieniem i otwartością na to, co czują i czego potrzebują, wzrastają w zdrowym poczuciu własnej wartości, rosną w siłę i z większą odwaga idą przez świat.

Uczą się szacunku do siebie i innych, życzliwości i zdolności komunikowania swoich granic; budowania konstruktywnych relacji ze sobą i z innymi; szukania rozwiązań i planowania swojego miejsca w świecie… Uczą się prawdziwego życia! I ta książka ma w tym wspierać. Nieść nadzieję, bezwarunkową akceptację i ukojenie.

 

Inne tytuły w serii:
Tom I – Tosia i Julek robią siku
Tom II – Tosia i Julek się kąpią

 

PREMIERA 26 sierpnia 2020

Tosia i Julek idą do przedszkola

autor: Magdalena Boćko-Mysiorska
ilustracje: Dorota Prończuk

Kategoria: Publikacje dla dzieci/ kartonowe książki dla maluszków/ edukacja

Trzeci tom serii Nie tacy sami dotyka delikatnego, ale częstego problemu pierwszych dni dziecka w przedszkolu. Posłanie dziecka do przedszkola jest zwykle dużym przeżyciem dla niego i jego rodziców. Najbliżsi opiekunowie rozstają się z dzieckiem i nie mają z nim kontaktu przez kilka godzin w ciągu dnia. W tym czasie nieraz się zastanawiają, czy dziecko ma zapewnioną odpowiednią opiekę, czy czuje się bezpiecznie, czy dobrze sobie radzi w sytuacjach konfliktowych, czy chętnie bawi się z innymi dziećmi i jak się czuje z dorosłymi, którzy spędzają z nim czas.

  1. 18, format 190×200 mm, opr. twarda, 9788381412032, cena 24,99 zł, wiek 0-2

Patronat:

Portal Zdrowia Dziecka

Dzieci – czasopismo dla rodziców przedszkolaków

Qlturka.pl

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Czytam to

NVC Lab.pl – Laboratorium Porozumienia bez Przemocy

NVC Coaching.pl – coaching, warsztaty, mediacje

Mama na roślinach – Asja Michnicka

 

 

Tagi: Dwukropek