Nowe audiobooki w Wydawnictwie BIS

Przegląd

We wrześniu do księgarń trafią trzy nowe książki dla dzieci w wersji audio, przygotowane przez Wydawnictwo BIS. Dwie książki w znakomitej w znakomitej interpretacji Dominiki Kluźniak i jedna przeczytana przez niezwykle lubianego i popularnego aktora i lektora Artura Barcisia.

 

Antonina Kasprzak „Nieja i ja”; czyta Dominika Kluźniak

ISBN 978-83-7551-680-7; format audio, opakowanie digipack; 1 godzina 51 minut; cena detaliczna 29,90 zł

Irenka mieszka z mamą w starym, zaniedbanym domu babci. Czuje się tu samotna, tym bardziej, że mama jest wiecznie zapracowana, a babcia wyjechała właśnie do sanatorium. Pewnego dnia w ich domu pojawia się tajemniczy pan Panek – antykwariusz i historyk zbierający materiały do książki o historii dzielnicy. Mama jest zachwycona nowym znajomym, Irenka jednak podejrzewa, że Panek nie jest zainteresowany ani książką, ani mamą, ale zapomnianym rodzinnym skarbem. W odkryciu przedwojennej tajemnicy i zdemaskowaniu nieuczciwego poszukiwacza skarbów pomaga Irence Franek (bratanek Panka) oraz Nieja – tajemnicza mała istota z innego wymiaru, która potrafi przenosić się w czasie.

 

Renata Piątkowska „Szczęście śpi na lewym boku”; czyta Artur Barciś

ISBN 978-83-7551-679-1; format audio, opakowanie digipack; 2 godziny 16 minut; ; cena detaliczna 29,90 zł

Tym razem Renata Piątkowska napisała najprawdziwsze bajki. Barwne, mądre i dowcipne. A każda z bajek opowiada o jakimś przesądzie. Dlaczego ludzie wierzą, że czarny kot jest pechowy, a czterolistna koniczyna przynosi szczęście? Dlaczego odpukujemy w niemalowane drewno i boimy się rozbić lustro? I co takiego ma w sobie guzik kominiarza?

 

Rafał Witek „Pierwszaki z kosmosu”; czyta Dominika Kluźniak

ISBN 978-83-7551-667-8; format audio, opakowanie digipack; 54 minuty; ; cena detaliczna 21,90 zł

Pola właśnie rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. A razem z nią w szkole zjawiają się przybysze z kosmosu – Titi i Toto. Tym wesołym stworkom trudniej niż innym dzieciom przyswoić sobie szkolne reguły i zwyczaje. Niekiedy wpadają w tarapaty, ale zawsze jest z nimi wesoło. Doskonała lektura dla każdego pierwszoklasisty.

 

Opowiadania ułożone są zgodnie z cyklem pór roku i tokiem roku szkolnego – od jesieni do lata. Ich tematyka nawiązuje do zagadnień poruszanych w trakcie zajęć szkolnych. Dlatego „Pierwszaki z kosmosu” mogą być wykorzystywane przez nauczycieli jako źródło dodatkowych tekstów pomagających pogłębić wybrane zagadnienia, a także przez rodziców szukających lektury spójnej z treściami, które pierwszaki „przerabiają” w szkole.

 

 

Tagi: BIS