Do księgarń trafiła właśnie druga część cyklu dla dzieci Ulica Pazurkowa, zatytułowana „Nowi lokatorzy”

Przegląd

W pierwszej części „Na tropie Ogryzka” mieszkańcy domu przy Ulicy Pazurkowej poznali się i zaprzyjaźnili dzięki kotu Ogryzkowi.

 

Aleksandra Struska-Musiał „Nowi lokatorzy. Ulica Pazurkowa”; ilustracje Monika Rejkowska

format 16,4 x 23,5 cm; oprawa twarda; ISBN 978-83-7551-653-1; 56 stron

Na początku wakacji pan Kociejko zrobił swoim dzieciom niespodziankę i zbudował dla nich domek na drzewie. Franek, Milka i Mikrus oczywiście zaprosili do wspólnej zabawy dwójkę swoich sąsiadów. Tymczasem w kamienicy przy ulicy Pazurkowej pojawili się nowi lokatorzy – państwo Nowicjuszowie z synem i dużym psem. Dzieci od razu chciały się zaprzyjaźnić z nowym kolegą, jednak okazało się to wcale nie takie proste. Czy nowy lokator będzie się z nimi bawił w domku na drzewie?

Dla dzieci 5-10 lat

 

 

Aleksandra Struska-Musiał „Na tropie Ogryzka. Ulica Pazurkowa”; ilustracje Monika Rejkowska

format 16,4 x 23,5 cm; oprawa twarda; ISBN 978-83-7551-635-7; 64 strony

Pierwsza z serii książek o sympatycznych mieszkańcach ulicy Pazurkowej, którzy zaprzyjaźnili się dzięki kotu Ogryzkowi. Ogryzek przyszedł do domu państwa Kociejków przed świętami Bożego Narodzenia, zwabiony zapachem karpia. Natychmiast stał się ulubieńcem całej rodziny, szczególnie trójki dzieci. Wkrótce też polubili go pozostali lokatorzy kamienicy, gdy więc na wiosnę kot niespodziewanie zniknął, wszyscy go poszukiwali. Skutek tych poszukiwań okazał się zaskakujący i sprawił mieszkańcom ulicy Pazurkowej wiele przyjemności.

Dla dzieci 5-10 lat

 

 

Tagi: BIS