Lekki tornister – dodajmy uczniom skrzydeł

Lekki tornister – dodajmy uczniom skrzydeł

Przegląd

Lekki tornister ucznia?
Teraz to możliwe!
Cyfrowe wersje podręczników od wydawnictwa MAC Edukacja – już dostępne!

Wydawnictwo MAC Edukacja udostępniło w tym tygodniu uczniom szkół podstawowych, ich nauczycielom podręczniki w wersji elektronicznej na stronie epublikacje.mac.pl Korzyści z tego rozwiązania jest wiele. Jedną z nich jest lekki tornister ucznia, który nie musi już brać do domu podręczników. Dzięki dostępowi on-line, uczeń może w każdej chwili i w dowolnym miejscu wrócić do podręcznika, powtórzyć materiał – wszędzie tam, gdzie jest internet.

Nauka zdalna sprawiła, że wygodny dostęp do cyfrowych wersji podręczników stał się niezbędny. Udostępnione w drugiej połowie minionego roku szkolnego cyfrowe wersje publikacji przez wydawnictwo MAC Edukacja spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców, nauczycieli i zanotowały rekordowe liczby pobrań – dzięki temu nauka zdalna podczas zamkniętej szkoły mogła odbywać się w domu z pełnym dostępem do niezbędnych materiałów. Wydrukowane podręczniki w dużej mierze pozostały wtedy w szkołach. To rozwiązanie wydawnictwo zdecydowało się kontynuować w tym roku szkolnym, aby wspomóc nauczycieli, uczniów i ich opiekunów z uwagi na zmienną sytuację w edukacji.

Nowy rok szkolny rozpoczął się w większości szkół w trybie stacjonarnym, choć kolejne placówki przechodzą na naukę hybrydową lub zdalną. Aby wesprzeć naukę, odciążyć uczniów udostępniamy wersje elektroniczne podręczników – mówi Grzegorz Kowalski, prezes Grupy MAC. – Przypomnę, że wydawnictwo MAC Edukacja jest jednym z prekursorów cyfrowych wersji podręczników w Polsce. W 2014 roku przygotowaliśmy bogaty, interaktywny zestaw e-podręczników do edukacji wczesnoszkolnej na zlecenie Ośrodka Edukacji Narodowej, agendy MEN.

Rodzic nie płaci za podręczniki i ćwiczenia
Dostęp do podręczników elektronicznych MAC jest możliwy tylko dla uczniów i nauczycieli tych szkół, w których zamówiono podręczniki wydawnictwa MAC Edukacja w ramach dotacji MEN. Oznacza to, że podręczniki wydawnictwa MAC Edukacja w szkole podstawowej są bezpłatne, dzięki dofinansowaniu przez rząd. – Dzięki dostępowi on-line, uczeń może w każdej chwili i w dowolnym miejscu wrócić do podręcznika, powtórzyć materiał – dodaje Grzegorz Kowalski.

Jak to działa?
Aby skorzystać z wersji elektronicznej podręcznika, użytkownik musi wpisać kod dostępu na stronie epublikacje.mac.pl Nauczyciele mogą wygenerować listę bezpłatnych kodów dostępu do podręczników dla uczniów w generatorze kodów po założeniu profilu na stronie wydawnictwa https://www.mac.pl/login Następnie nauczyciel może przekazać kody uczniom uczących się na podręcznikach wydawnictwa MAC Edukacja.

Grupa MAC powstała w przełomowym 1989 roku i z rodzinnej, małej oficyny przerodziła się w prężnie działające jedno z największych wydawnictw edukacyjnych w Polsce. Do dzisiaj zachowało swój unikalny, polski charakter i kapitał, pozostając w rękach jej założycieli. Skrót MAC pochodzi od ich pierwszych imion – Mariusza, Adama i Czesława, który wymawiamy po polsku mac (nigdy mak). Firma wydaje i dostarcza do przedszkoli i szkół w całej Polsce materiały edukacyjne, podręczniki i ćwiczenia, wspierając nauczycieli i uczniów w codziennej nauce, również zdalnej.
W minionych latach wydawnictwo otrzymało wyróżnienie w konkursie „Orły” tygodnika „Wprost”, „Gazelę Biznesu” dziennika „Puls Biznesu” czy „Świętokrzyski Diament” w uznaniu za tworzenie miejsc pracy dla mieszkańców regionu. W 30-lecie rozpoczęcia polskiej transformacji firma otrzymała od dziennika „Rzeczpospolita” cenne wyróżnienie w uznaniu za rozwój wydawnictwa, które znalazło się w wyjątkowym gronie „30 firm na 30-lecie” dziennika.
www.mac.pl

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: MAC Edukacja