Warszawa: Plener Literacki w Ogrodzie Saskim już w piątek

Fundacja Historia i Kultura od 18 do 20 września zorganizuje w Ogrodzie Saskim w Warszawie Plener Literacki. Jest to już druga inicjatywa targowa Fundacji w tym roku po gdyńskim Plenerze Literackim, który odbył się między 31 lipca a 2 sierpnia.

Plener Literacki w Warszawie to spotkania z książką, autorami i wydawcami, wydarzenie o charakterze otwartym, łączące kiermasz z programem spotkań autorskich i innymi atrakcjami.

Szczególne miejsce w programie Pleneru zajmą spotkania z Laureatami Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Na scenie w Ogrodzie Saskim gościć będziemy Jakuba Żulczyka, Grzegorza Piątka, Arkadiusza Szarańca i Marcina Szczygielskiego.

Wśród autorów, którzy spotkają się z plenerową publicznością będą także Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj, Nina Majewska-Brown, Piotr Milewski, Przemysław Semczuk, Naval, Józef Krzyk, Bartosz Lech Grykowski, Izabela Połońska, Thomas Arnold, Ewa Karwan-Jastrzębska, Agnieszka Tyszka, Ida Pierelotkin i Katarzyna Majgier. Spotkania z autorami poprowadzą: Jerzy Kisielewski i Adam Szaja.

Swoją ofertę podczas Pleneru Literackiego zaprezentują m.in.: Adamada, Afera, AGORA, Akapit Press, Bellona, Claroscuro, Debit, Grupa Helion, Instytut Pamięci Narodowej, Niemy Niemen – Książki z Kresów, Książkowe Klimaty, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Sonia Draga, Świadomi Wydawcy, Świat Książki, Wydawnictwo EZOP, Wydawnictwo Kameleon, timof comics, Scream Comics, Planeta Komiksów, Taurus Media, Wydawnictwo Mandioca, Wydawnictwo Vectra.

Pełna lista wystawców TUTAJ

 

Program TUTAJ

 

 

 

Kategorie: Wydarzenia