Zmiany w zarządzie Virtualo

Przegląd

Kuba Piotrkowicz nowym prezesem, Paweł Heba dołącza do zarządu

Kuba Piotrkoicz fot. mat.pras

15 lipca 2020 roku Kuba Piotrkowicz objął funkcję prezesa zarządu Virtualo. Jego nominacja ma wzmocnić rozwój treści cyfrowych w Grupie Empik. Do zarządu dołączył także Paweł Heba, który pełni funkcję dyrektora kreatywnego.

Paweł Heba fot. mat pras

Kuba Piotrkowicz od ponad 10 lat zajmuje się zakładaniem i skalowaniem biznesów technologicznych w Europie i Azji. Pracował dla spółek należących do Rocket Internet, jednej z największych firm internetowych na świecie. W Tajlandii był co-founderem Foodpanda, firmy zajmującej się zamówieniami i dostawą jedzenia. Później w Singapurze i Indonezji pełnił funkcję COO w innowacyjnej aplikacji modowej LYKE, którą pobrało ponad 2 mln osób. Od 2018 roku zajmuje stanowisko head of Empik Go. Posiada dwa dyplomy magistra, które uzyskał po ukończeniu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz renomowanego programu CEMS Master in International Management. Odbył również stypendium na CEIBS, prestiżowej szkole biznesowej w Chinach.

Paweł Heba, który nadal będzie sprawował funkcję dyrektora kreatywnego w Grupie Empik ma szerokie doświadczenie jako strateg i producent ds. treści kulturalnych. Przez wiele lat był związany z Viacom International Media Networks w Polsce i Szwecji, gdzie odpowiadał za ramówki i strategię kanałów MTV, VIVA i Vh1 na rejony Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. Pracował również jako szef programmingu i marketingu dla polskiego oddziału grupy A+E Networks, właściciela m.in. kanałów History, Crime&Investigation Polsat oraz Lifetime. W 2017 brał udział w starcie platformy VOD Showmax, w której następnie pracował jako szef strategii contentowej.

Kuba Piotrkowicz na stanowisku prezesa Virtualo zastąpił Macieja Jaworskiego, który pełnił tę funkcję od marca 2018 roku. Z końcem czerwca z Zarządu odeszła także Danuta Górnicka, która w okresie przekazywania obowiązków, nadal będzie pełniła funkcję dyrektora handlowego. W składzie Zarządu pozostaje Iwona Rytel jako dyrektor finansowy.

 

 

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Virtualo