Polska jest NAJ!

Przegląd

Książka „Polska naj… Księga miejsc niezwykłych” Anny Olej-Kobus wydawnictwa Dwukropek otrzymała wyróżnienie w kategorii Przewodnik dla dzieci podczas dwunastej edycji Nagród Magellana przyznawanych przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI.

Ideą konkursu „Nagroda Magellana” jest wyróżnianie wydawców wartościowych publikacji, wyróżniających się starannością o turystyczną jakość, rozbudzających pasję podróżowania oraz wychowujących nowe pokolenia globtroterów.

Dwunastą edycję konkursu zdominowały publikacje polskich autorów i o Polsce. W dzisiejszej, nowej rzeczywistości, gdy większość Polaków spędza czas na poznawaniu własnego kraju, niech te nagrodzone pozycje będą cennym drogowskazem i rekomendacją – mówi Ewa Tenderenda-Ożóg, członek jury konkursu.

„Polska naj… Księga miejsc niezwykłych” – to niezwykły przewodnik dla dzieci. Zawiera opis miejsc w naszym kraju, które warto zobaczyć na własne oczy. I są to zarówno obiekty przyrodnicze: największe pustynie, najstarsze drzewa, jak i dzieła ludzkich rąk: kopalnie, podziemne miasta, niesamowite budowle i pomniki. Dzieci odwiedzą najciekawsze muzea w Polsce (między innymi żab, rowerów, zapałek, strachów polnych, figur stalowych), nowoczesne centra naukowe, a także poznają miejsca, w których można się wspaniale bawić. Fragment książki można zobaczyć na stronie https://dwukropek.com.pl/ksiazki/polskanaj/

W Polsce jest 940 miast. A w nich setki miejsc godnych zobaczenia. To daje tysiące atrakcji wartych miliony bezcennych wrażeń. Ta książka to znakomity klucz do ich poznania. Otwórz nim wrota do nauki, wiedzy i zabawy – mówi o wyróżnionej książce Jakub Porada, dziennikarz i podróżnik, prowadzący program Porada na weekend w Travel Channel.

„Polska naj… Księga miejsc niezwykłych” to kolejna pozycja podróżniczki Anny Olej-Kobus. W 2015 roku za Wydarzenie Roku uznano serię „Podróżowniki” Krzysztofa i Anny Kobusów wydawnictwa MAC Edukacja – www.podrozowniki.pl To seria książeczek dla dzieci, będąca udanym połączeniem przewodnika i kreatywnego pamiętnika. Publikacje zawierają zadania, dzięki którym młodzi podróżnicy w zabawny i kreatywny sposób mogą poznawać odwiedzane miejsca na całym świecie. „Podróżowniki” uczą, bawią, przygotowują do podróży, nie pozwalają się nudzić.

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Dwukropek