Rusza BIG BOOK FESTIVAL 2020

Rusza BIG BOOK FESTIVAL 2020

Przegląd

Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania potrwa od 28 do 30 sierpnia. Publiczność będzie mogła wziąć udział w 35 wydarzeniach: spotkaniach z pisarzami, dyskusjach, spektaklach, zabawach. Większość z nich będzie można również oglądać w transmisji w internecie.

Big Book Festival 2020 odbędzie się pod hasłem CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE. Festiwal potrwa 3 dni. Odbywać się będzie z udziałem limitowanej publiczności, w trzech festiwalowych lokalizacjach na Starym Mokotowie: Big Book Cafe, centrum edukacji literackiej przy Dąbrowskiego 81, Centrum Łowicka przy Łowickiej 21 oraz Domu i Muzeum Władysława Broniewskiego przy Dąbrowskiego 51.

Przedstawiamy 5 z 35 powodów, dla których warto wybrać się na Big Book Festival 2020:

– rozmowa z koncertem „Perły z lamusa” czyli Noam Zylberberg, kierownik Małej Orkiestry Dancingowej, opowie o międzywojennej Warszawie jako kosmopolitycznej centrali muzyki rozrywkowej i zaśpiewa dawne szlagiery.

– „Śniadanie warszawskie” czyli przekąszamy i wybieramy najpiękniejsze akapity i zdania z książek wyróżnionych w tym roku Nagrodą m.st. Warszawy. Czytelniczą zabawę dla dużych i małych poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

– „Kontury. Próba czytana” czyli jak tworzy się teatr – aktorzy improwizują na podstawie scen z powieści Rachel Cusk pod reżyserskim okiem Jakuba Skrzywanka.

– „Lektor. Na głos” czyli spektakl czytany z muzyką na żywo z udziałem aktorów Agnieszki Grochowskiej i Stanisława Cywki. Muzkę na żywo gra Macio Moretti.

– rozmowa z tłumaczem Piotrem Tarczyńskim z okazji premiery opowiadań amerykańskiego komika i literata Davida Sedarisa – o tym, czy w Ameryce jeszcze jest się z czego śmiać.

We wszystkich wydarzeniach można wziąć udział na miejscu. Spotkania z autorami i dyskusje będą również transmitowane on-line na stronie www.bigbookfestival.pl oraz na www.youtube.pl/bigbookfestival.

Pełny program Big Book Festival 2020, szczegóły spotkań i transmisji dostępny są na stronie www.bigbookfestival.pl

 

 

Kategorie: Wydarzenia