Książki już wylądowały w spodku PKS w Kielcach!

Przegląd

Zestaw książek i przewodników dla pasażerów Dworca PKS w Kielcach przekazało dzisiaj bezpłatnie wydawnictwo Dwukropek. Jutro uroczyste otwarcie obiektu i Poczytalni na DVoRcu.

  

Przedstawiciele kieleckiego wydawnictwa Dwukropek należącego do Grupy MAC S.A. przekazali dzisiaj na ręce wiceprezydenta Kielc pana Marcina Różyckiego oraz pani Anny Żmudzińskiej, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach zestaw kilkudziesięciu książek i przewodników dla dzieci. Jutro uroczyste otwarcie Dworca PKS, unikalnego w skali krajowej obiektu. Dla mieszkańców dworzec i poczytalnia będą dostępne od 1 września.

Każda książka jest podróżą, dlatego nie mogło zabraknąć książek Dwukropka na wyjątkowym Dworcu PKS, z którego mieszkańcy i turyści będą wybierać się w swoją dalszą podróż – mówi Lucyna Rurarz z wydawnictwa Dwukropek. – Przekazaliśmy bezpłatnie książki przygodowe, naukowe, podróżnicze oraz kreatywne przewodniki. Mamy nadzieję, że uprzyjemnią one czas oczekującym na autobus i zabiorą młodych czytelników w niejedną inspirującą podróż! Każde miejsce i okazja są dobre do popularyzacji czytelnictwa. Cieszę się, że Miejska Biblioteka Publiczna jest otwarta na taką współpracę.

Wśród przekazanych książek znalazły się między innymi egzemplarze „Podróżownika Świętokrzyskie” popularyzującego region świętokrzyski. Ta wyjątkowa publikacja pozwala dziecku na wypełnianie książki, zapisywanie swoich wspomnień, prowadzenie dziennika podróży.
Dziękuję wydawnictwu Dwukropek za przekazane książki. To kolejne cenne wsparcie tego wydawnictwa dla sieci naszych bibliotek w Kielcach. W Mediatece na dworcu połączymy nowoczesność z tradycją. Na półkach obok książek w formie papierowej znajdą się też audiobooki, a organizacje turystyczne z całej Polski oraz zaproszone miasta i gminy będą prezentowały swoją ofertę – zapowiada Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Wydawnictwo Dwukropek – www.dwukropek.com.pl – należy do kieleckiej firmy Grupy MAC S.A., która aktywnie angażuje się w akcje adresowane do mieszkańców Kielc i popularyzujące region świętokrzyski.

 

 

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Dwukropek