Wrocławski Program Wydawniczy: poznaliśmy laureatów 3. naboru dla autorów

Poznaliśmy wyniki trzeciego naboru dla autorów i autorek w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego – ścieżce programu zainicjowanej przez przez Strefę Kultury Wrocław i Wrocławski Dom Literatury, by wesprzeć środowisko literackie w trudnym czasie pandemii.

W środę 15 lipca zakończył się kolejny nabór do ścieżki dla autorów Wrocławskiego Programu Wydawniczego. W trzeciej odsłonie programu wnioski złożyło 6 autorów. Po weryfikacji formalnej wnioski trafiły pod obrady czteroosobowej Komisji, złożonej z dwóch przedstawicieli Strefy Kultury Wrocław i dwóch przedstawicieli Wrocławskiego Domu Literatury. Podjęto decyzję o przyznaniu dofinansowania wszystkim zgłoszonym do programu osobom. Laureatami trzeciego naboru zostali:

Robert Gawłowski, 40 pkt.
Anna Kurek-Perzyńska, 40 pkt.
Bogusław Klimsa, 39 pkt.
Urszula Benka-Urbanowicz, 39 pkt.
Klara Nowakowska, 38 pkt .
Anna Adamowicz, 35 pkt.
Następny nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego – ścieżki dla autorów odbędzie się od 1 do 15 sierpnia.

Wrocławski Program Wydawniczy – ścieżka dla autorów to ścieżka na czas kryzysu, wywołanego pandemią COVID-19. Jej celem jest wsparcie wrocławskiego środowiska literackiego – jego przedstawicieli (osoby piszące literaturę oraz ją tłumaczące), którym koronawirus i wywołane nim obostrzenia ograniczyły możliwości zarobkowe. Więcej informacji na temat programu i możliwości zgłoszenia swojej kandydatury można znaleźć na stronie internetowej www.strefakultury.pl/programy/wroclawski-program-wydawniczy.

Kategorie: Wydarzenia