Szczebrzeszyn zaprasza po raz szósty

Festiwal Stolica Języka Polskiego odbędzie się w tradycyjnej formie, tam gdzie zawsze, na pięknym Roztoczu. Wydarzenie rozpocznie się  2 sierpnia w Zamościu, a w kolejnych dniach – od 3 do 8 sierpnia – już w Szczebrzeszynie. Kilka  spotkań zrealizowanych będzie jedynie w formie online, ale z większością pisarzy i artystów zobaczyć się będzie można na żywo.

 

Wśród festiwalowych gości znajdą się: Justyna Bargielska, Wojciech Bonowicz, Jerzy Bralczyk, Elżbieta Cherezińska, Sylwia Chutnik, Grzegorz Kasdepke, Mikołaj Łoziński, Zygmunt Miłoszewski, Wiesław Myśliwski, Michał Rusinek, Barbara Sadurska, Filip Springer, Mariusz Szczygieł, Marcin Szczygielski, Szczepan Twardoch, Agnieszka Wolny-Hamkało i Jakub Żulczyk. (zob. obok)

 

Szczegóły konkretnych spotkań ( daty i godziny) zostaną podane 6 lipca.

 

Wkrótce potem przekażemy też informacje o ewentualnych rezerwacjach, bo na ten moment zalecenia władz dotyczące imprez kulturalnych obligują nas do ograniczenia publiczności do 150 osób.
Z tego też powodu nasze propozycje w festiwalowym miasteczku w Szczebrzeszynie podzieliliśmy na dwie części. Mała Stolica Języka Polskiego, czyli sekcja dziecięca, odbywać się będzie od 3 do 5 sierpnia a wydarzenia programu głównego – od 5 do 8 sierpnia. Jak zawsze jednak, możecie Państwo liczyć na dyskusje o literaturze i języku, koncerty, wystawy, widowiska teatralne.

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo przygotowaliśmy szereg rozwiązań dotyczących ustawienia scen i widowni, udostępniania środków dezynfekcyjnych, monitorowania przepływu uczestników a sprzyja nam też fakt, że działamy plenerowo, na rozległym, ale zamkniętym terenie.

Zapraszamy więc na Roztocze, bo przecież „cała nadzieja w literaturze” <3 Do zobaczenia!

– informują organizatorzy na profili festiwalu na facebook.

 

Patronem VI edycji jest Cyprian Kamil Norwid.

 

Kategorie: Wydarzenia