„Przygoda w Greenglass House” na podium i walczy o pierwsze miejsce

Przegląd

Książka „Przygoda w Greenglass House” znalazła się w czołowej trójce najlepszych książek wyłonionych w plebiscycie czytelników serwisu „Aktywne Czytanie WOW!” w kategorii książek dla dzieci w wieku 13-15 lat. W październiku odbędzie się finałowe głosowanie – zachęcamy do oddawania głosu na „Przygodę w Greenglass House”.

Bohater książki, dwunastoletni Milo, syn gospodarzy tytułowego zajazdu Greenglass House, planuje spędzić ferie na cudownym nicnierobieniu. Ale już pierwszej nocy niespodziewanie dzwoni hotelowy dzwonek. Potem kolejny raz. I jeszcze raz. Wkrótce w hotelu roi się od dziwnych gości, pozornie ze sobą nie związanych, a historia każdego z nich, w jakiś tajemniczy sposób łączy się z zajazdem. Kiedy zaczynają ginąć przedmioty, a nastroje eskalują, Milo i Meddy, córka kucharza, muszą odszyfrować wskazówki i rozwikłać sieć pogłębiających się tajemnic, aby odkryć prawdę o Greenglass House i o nich samych.

Przygody Mila zostały docenione przez jego rówieśników i rodziców, a także autorów serwisu www.aktywneczytanie.pl

„Przygoda w Greenglass House” autorstwa Kate Milford to pierwszy tom serii książek o zajeździe, wydanej w Polsce nakładem wydawnictwa Dwukropek:

Tom I – Przygoda w Greenglass House
Tom II – Duchy Greenglass House
Tom III – Bluecrowne. Opowieść o Greenglass House

Książka otrzymała prestiżowy tytuł „New York Times bestseller”, nominację do National Book Award oraz zwyciężyła w Edgar Award for Best Juvenile Mystery
Więcej o książce na stronie wydawnictwa Dwukropek: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/przygoda-w-greenglass-house/

 

 

 

Tagi: Dwukropek