Głosuj na prezydenta! Kogo wybiorą zwierzęta? poleca Dwukropek

Przegląd

“Głosuj na prezydenta! Kogo wybiorą zwierzęta?” to książka która poprzez fantastyczną i mądrą opowieść wyjaśnia dzieciom, czym są demokratyczne wybory: W jaki sposób się głosuje? Co to jest wiec przedwyborczy i wyborcze obietnice? Jak liczyć głosy i do czego służy urna? Dobry punkt wyjścia do wielu ciekawych rozmów!

Nad zawartością tego picturebooka pracowało aż czworo artystów! Każdy dołożył swoją wiedzę i doświadczenia do finalnego efektu, a dodatkowo do udziału w powstawaniu książki zaproszono także dzieci. W eksperymencie wzięli udział uczniowie z pięciu klas w wieku od czterech do jedenastu lat. To one były głosem leśnych zwierząt i to ich decyzją wybrano prezydenta!

Wyjątkowa książka na wyjątkowe czasy. Czytajmy z dziećmi i rozmawiajmy z nimi o tym, co leży u podstaw demokracji.

 

NOWOŚĆ

GŁOSUJ NA PREZYDENTA
Kogo wybiorą zwierzęta?

autorzy: André Rodrigues, Larissa Ribeiro, Paula Desgualdo, Pedro Markun

Kategoria: Publikacje dla dzieci / Picturebook

 

Lew postanowił wykorzystać całą wodę z rzeki do napełnienia swojego basenu. Uważa, że wszystko mu wolno, bo jest królem zwierząt i rządzi. Zwierzęta się buntują. Bo właściwie, kto zdecydował, że lew jest królem? Postanawiają wybrać władcę w demokratycznym głosowaniu. Aż czterech kandydatów pretenduje do tronu: małpa, wąż, leniwiec i lew. Wszyscy muszą przekonać do siebie wyborców i sporo się nauczyć na temat samych wyborów. W jaki sposób się głosuje? Co to jest wiec przedwyborczy i wyborcze obietnice? Jak liczyć głosy i do czego służy urna? Każdy z kandydatów mnóstwo obiecuje wyborcom w zamian za ich głosy. Czy wiadomo, kto zwycięży?

s. 48, format 205 x 205 mm, opr. twarda, ISBN 978-83-8141-141-7, cena 29,99 zł, wiek 3+

Patronat: Helios dla Dzieci 🔸 Qlturka.pl 🔸 Bajkochłonka 🔸 Rodzicowo.pl 🔸 Gaga Magazyn

Tagi: Dwukropek