OPOWIEŚĆ KOMIKSOWA od HarperCollins Polska

Przegląd

Niefortunne przypadki młodej kaczki
Autor: Jimmy Gownley
Ilustrator: Jay P. Fosgitt
Tłumaczenie: Anna Gawrylewska
Oprawa: miękka
Objętość: 216 stron
Format: 148×210
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-281-4839-0
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 17.06.2020

Młody Kaczor Donald jest wygadaną i przedsiębiorczą kaczką, a gdy nad farmą jego ukochanej babci zawiśnie widmo bankructwa, nie cofnie się przed niczym, aby ocalić rodzinny majątek. W wyniku zabawnego nieporozumienia otrzymuje stypendium w elitarnej szkole z internatem, gdzie musi… przetrwać. To prawdziwe wyzwanie, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że stypendium zostało przyznane przez pomyłkę, jedyny kumpel Donalda to gołąb, który nie umie grać na saksofonie, a jego współlokator wydaje się demonicznym łotrem wszech czasów, planującym przejęcie władzę nad światem. Donald nie zamierza się jednak poddać tym bardziej, że na horyzoncie pojawia się bardzo atrakcyjna koleżanka. Niefortunne przypadki młodej kaczki to kapitalna, pełna inteligentnego humoru i szalonych zwrotów akcji powieść graficzna. Świetne ilustracje nawiązują do stylu znanego fanom komiksów o Kaczorze Donaldzie, a akcja książki, od której nie sposób się oderwać, prowadzi czytelnika od jednej zabawnej sytuacji do drugiej. To prawdziwa uczta dla tych, którzy uwielbiają humor wysokiej klasy i fantastyczną grafikę, i to niezależnie od wieku!

 

SZPIEGOMANIA. Podwójny przekręt
Autor: Jen Petro-Roy
Ilustrator: Kawaii Creative Studio
Tłumaczenie: Regina Mościcka
Oprawa: miękka
Objętość: 224 strony
Format: 148×210
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-281-4840-6
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 17.06.2020

Myszka Minnie i kaczka Daisy rozpoczynają właśnie studia na Uniwersytecie Kalisoty! Wkrótce okaże się, że nowe otoczenie, obiecujące znajomości i ekscytujące perspektywy związane z nauką to dopiero początek wyzwań, przed którymi staną przyjaciółki. Czy Minnie dowie się, co takiego ukrywa Daisy? Jak się zakończy tajemnicza misja, w którą zaangażują się dziewczyny? Kto okaże się czarnym charakterem? Ta intrygująca powieść graficzna to propozycja dla tych, którzy uwielbiają historie z dreszczykiem! Zaskakujące zwroty akcji, humor i kapitalne ilustracje, które nawiązują stylem do kultowych komiksów Disneya, to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie!

 

STRACHOSFERA. Koszmarna formuła
Autor: Tommy Greenwald
Ilustrator: Elisa Ferrari
Tłumaczenie: Paulina Zagórska
Oprawa: miękka
Objętość: 200 stron
Format: 148×210
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-281-4841-3
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 17.06.2020

Hyzio, Dyzio i Zyzio, niezrównani siostrzeńcy Kaczora Donalda, stają w obliczu nowej przygody. Wyruszają na wymianę uczniowską do Berlina, gdzie czeka na nich nie tylko nowa koleżanka, pyszne jedzenie, i futbol, ale i… wielkie niebezpieczeństwo! Czy kaczorki podejmą walkę z szalonym naukowcem, który zamierza opanować świat za pomocą strachu? Jak zakończy się ten nierówny pojedynek? Ta fantastyczna, pełna humoru i świetnie zilustrowana powieść to prawdziwa uczta dla fanów historii z dreszczykiem! Kapitalne ilustracje nawiązują do stylu znanego fanom komiksów o Kaczorze Donaldzie i jego siostrzeńcach, a wartka akcja trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony! Ta książka to propozycja dla całej rodziny!