„Chopin. Miłość i pasja” LIRY w TVP Kultura

Przegląd

O najnowszej książce Iwony Kienzer w Informacjach Kulturalnych

 

Nowość wydawnictwa LIRA „Chopin. Miłość i pasja” autorstwa Iwony Kienzler pojawiła się w poniedziałkowym programie Informacje Kulturalne, emitowanym przez TVP Kultura. To program poświęcony najważniejszym wydarzeniom kulturalnym, w tym m.in. ciekawym nowościom rynku księgarskiego.

„Chopin. Miłość i pasja” z serii biografii historycznych LIRY w tym tygodniu trafia na półki księgarskie. Autorka, Iwona Kienzler, znana popularyzatorka historii, tym razem przybliża czytelnikom postać Fryderyka Chopina: geniusza fortepianu, jednego z najbardziej znanych Polaków, który stał się ikoną i obiektem narodowego kultu, a który był przy tym człowiekiem o niebanalnej osobowości i ciekawym, choć krótkim życiu.

Każdy, kto próbuje zmierzyć się z jego biografią, co rusz napotyka na tajemnice bądź nieścisłości – i to od dnia narodzin aż do chwili śmierci wielkiego kompozytora. Cudowne dziecko, paryski celebryta, osamotniony geniusz… Najnowsza książka wydawnictwa LIRA to lektura dla każdego, ukazująca Chopina jako człowieka z krwi i kości.

Więcej na temat książki można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

 

 

Kategorie: Literatura, Wydarzenia
Tagi: Lira