Far From the Tree – co to właściwie znaczy być rodziną? – Nowość Wydawnictwa Jaguar

Wzruszająca i świetnie napisana opowieść o poszukiwaniu korzeni
i tożsamości.
Porusza ważną tematykę adopcji, opieki zastępczej,
wczesnego macierzyństwa.

Far From the Tree
Robin Benway

Tłumaczenie: Małgorzata Żbikowska
Książka tylko w wydaniu ebook

Wiek: 14+
Premiera: 7 czerwca
Kategoria: obyczajowa dla młodzieży
Tytuł oryginalny: Far From the Tree
ISBN: 978-83-7686-760-1
Format: ebook
Liczba stron: 384
Cena: 29,90 zł

Powieść zdobyła National Book Award w dziedzinie literatury dziecięcej za 2017 rok, PEN America Award
i trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”.

Trójka nastolatków połączonych więzami krwi, stara się zgłębić znaczenie rodziny we wszelkich jej aspektach – jak ją znaleźć, jak utrzymać i jak kochać.

Grace została adoptowana zaraz po urodzeniu. Gdy oddaje własną córkę do adopcji, postanawia odnaleźć rodzinę biologiczną. Wkrótce dowiaduje się, że ma jeszcze dwójkę rodzeństwa – młodszą siostrę Mayę o ciętym języku i starszego brata Joaquina, który całe dotychczasowe życie spędził w rodzinach zastępczych. Starając się dojść do siebie po stracie córeczki, nawiązuje przyjaźń z rodzeństwem, które boryka się z własnymi problemami.
Rodzice adopcyjni Mayi nie są tacy idealni, jak się wydaje, a Joaquin jest na dobrej drodze do czegoś wspaniałego, ale boi się, że może się to skończyć katastrofą. Cała trójka zbliża się do siebie i przekonuje, że rodzina może mieć różne formy.

★ Podnosząca na duchu i chwytająca za serce powieść. Autorka wnika w dusze bohaterów, którzy zmagają się z własnymi niedoskonałościami, poczuciem osamotnienia i zdrady, żeby na koniec zrozumieć siebie i innych.
Publishers Weekly, wyróżniona recenzja

★ Problemy rodzinne nie są ani przekłamane, ani nadmiernie uproszczone. Od pierwszej do ostatniej strony to współczująca, zabawna, poruszająca, fascynująca powieść o wyjątkowej roli rodziny.
Kirkus Reviews, wyróżniona recenzja

Genialne ćwiczenie empatii.
New York Times Book Review

Robin Benway jest laureatką National Book Award i autorką sześciu powieści dla młodzieży, w tym Audrey, Wait!, Also Known As i Emma i Oliver (wydanie polskie w 2016), które trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”. Otrzymała za swoje powieści liczne nagrody.

Kategorie: Literatura